Chia semínka – použití a účinky

chia semínka použití a účinky

Krátce po zařazení lněného semínka do jídelníčku jsem objevila něco dalšího pro svoje zdraví – chia semínka . Kombinuji je někdy dokonce s ovocem ve formě koktejlu – smothie, ale nejraději je mám v jogurtu společně s lněným semínkem a hrozinkami. Chia semínka jsou jednou z nejzdravějších potravin na planetě. Skládají se s živin, které mohou mít velmi pozitivní účinky na tělo i mozek. Pochází z byliny čeledi hluchavkovitých tzv. Šalvěj hispánská. A co je zcela neuvěřitelné (zatím jsem nezkoušela) rosol, který vznikne po zalití vodou (bobtnáním), je tak výživný, že může údajně dokonce posloužit jako náhražka oleje a vajec!

Hlavní zdravotní  výhody chia semínek:

1. Chia semena obsahují obrovské množství živin a závoveň velmi málo kalorií. Kromě vysokého obsahu vlákniny dodají tělu vápník, hořčík, mangan, fosfor, zinek, niacin, thiamin, bílkoviny, antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny a různé další mikroživiny.

2. Vysoký obsah vlákniny je zařazuje mezi potraviny s nízkým glykemickým indexem. Po jejich konzumaci budete méně často zažívat pocit hladu, protože potraviny s nízkým GI působí harmonicky na inzulinn v těle.

3. Chia semena obsahují vysoce kvalitní bílkoviny, a to mnohem kvalitinější, než většina potravin rostlinného původu.
Také proteiny přispívají ke ztrátě hmotnosti a mohou výrazně snížit chuť k jídlu.

Konzumace chia semínek může vylepšit zdraví, fyzičku, duševní schopnosti a být velkým pomocníkem při hubnutí, nebo zvládání metabolických poruch či diabetes.

Jejich pořízení je velmi snadné a zařazení do jídelníčku ještě snažší. Vzhledem k tomu, že mají neutrální chuť, je snadné přidávat je do jogurtů, salátů, mixovat nebo konzumovat zcela samostatně.

Chia semínka (Salvia hispanica) produkty kompletní nabídka >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!