Cvičení doma

Cvičení doma by mohlo být nejsnadnějším a nejpohodlnějším způsobem jak se dlouhodobě udržet fit. Není to však tak jednoduché, jak se zdá. Naplánovat si cvičební plán a skutečně ho dodržet bývá alfou a omegou tohoto způsobu utužování fyzické kondice. Často máme veškeré teoretické znalosti, k čemuž přispívá rozvinutá informační společnost a internet zejména, bohužel právě ono „dodržení“ plánu je potom záležitostí našich emocí, především motivace a vůle.

Jaké zásady vám ve vašem cvičení doma pomohou?

1. Motivace hudbou. Na jízdu na rotoped nebo jiné aerobní cvičení si pusťte hudbu 120-140 bpm, nebo si pořiďte DVD.

2. Nevynechávejte cvičení z malicherných důvodů, vážným důvodem je především nemoc. Pokud nemáte čas, odcvičte zkrácenou verzi.

3. Velké plány. Dávejte si realistické cíle, takové které skutečne budete schopní dodržet a nebudete s tím mít velký problém.

4. Necvičte jen doma. Pokuste se neomezovat jen na domácí aktivity, pro většinu z vás může být realizovatelná také častější rychlá chůze nebo kolo.

5. Pitný režim. Pokud dodržujete pitný režim, vydržíte cvičit o něco déle a s menší únavou.

6. Relaxace a protažení. Kvůli posílení emoční stránky vaší osobnosti a tedy i motivace nezapomínejte občas relaxovat a po každém cvičení se důkladně protáhněte.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!