Cvičení na míči – velikost míče

Posilování zádového svalstva a odpovídající pohybová činnost je nejen prevencí proti bolesti zad, ale zároveň pozitivně působí na celé tělo. Málo kdo ví, že ke skvělému výsledku stačí míč na cvičení a vůle pravidelně cvičit. Míč na cvičení nabízí možnost udržování vašich zad ve formě, bez námahy a pocení. Široké využití nalézá velký míč při cvičení maminek v těhotenství pro uvolňování pánevního dna při porodu, ale i v poporodní rekonvalescenci.

Jak na cvičení na míči?

Prostě si jen sem tam sedněte na míč a považujte jej za přenosnou židli, která stimuluje vaše zádové svalstvo. Je to jednoduchý způsob posilování zad, účinný a testovaný – dokonce se dá použít i pro zábavu.


Tyto velké cvičební míče jsou nabízeny pod názvem gimnik, gymnastikball nebo gymnastický míč, případně rehabilitační míč. Na trhu najdete nabídku míčů na cvičení různých průměrů a kvality. Nepodceňujte výběr vhodné velikosti a nezapomeňte, že kvalitnější dražší míče mají také obvykle lepší nosnost.

Při výběru správné velikosti velkého míče dbejte na to, aby hýždě byly o trochu výše než kolena. Pouze takto může být garantována nejlepší poloha pánve a tím i obratlového sloupce.

Správná velikost velkého míče se určuje podle výšky postavy, nebo délky paže.

výška postavy délka paže průměr míče
140 cm 45 – 55 cm 45 cm
150 cm 56 – 65 cm 55 cm
175 cm 66 – 80 cm 65 cm
nad 175 cm 81 – 90 cm 75 cm

pozn. Délka paže – měřeno od ramenního kloubu ke konečkům prstů.

Sedněte si na míč. Pro lepší rovnováhu položte chodidla na zem a mějte nohy mírně roztažené. Stehna musí směřovat stejným směrem, jako chodidla. Takto zabráníte nerovnoměrnému rozložení váhy na kolena a kotníky. Zkontrolujte, zda jsou nohy pevně na zemi, aby jste předešli sklouznutí z míče.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!