Bazar - Dětské oblečení, dámské šaty, ceny od 40 Kč >>Avon katalog 11/2022Avon katalog on-line 11/2022


Cvičení na míči – velikost míče

Posilování zádového svalstva a odpovídající pohybová činnost je nejen prevencí proti bolesti zad, ale zároveň pozitivně působí na celé tělo. Málo kdo ví, že ke skvělému výsledku stačí míč na cvičení a vůle pravidelně cvičit. Míč na cvičení nabízí možnost udržování vašich zad ve formě, bez námahy a pocení. Široké využití nalézá velký míč při cvičení maminek v těhotenství pro uvolňování pánevního dna při porodu, ale i v poporodní rekonvalescenci.

Jak na cvičení na míči?

Prostě si jen sem tam sedněte na míč a považujte jej za přenosnou židli, která stimuluje vaše zádové svalstvo. Je to jednoduchý způsob posilování zad, účinný a testovaný – dokonce se dá použít i pro zábavu.


Tyto velké cvičební míče jsou nabízeny pod názvem gimnik, gymnastikball nebo gymnastický míč, případně rehabilitační míč. Na trhu najdete nabídku míčů na cvičení různých průměrů a kvality. Nepodceňujte výběr vhodné velikosti a nezapomeňte, že kvalitnější dražší míče mají také obvykle lepší nosnost.

Při výběru správné velikosti velkého míče dbejte na to, aby hýždě byly o trochu výše než kolena. Pouze takto může být garantována nejlepší poloha pánve a tím i obratlového sloupce.

Správná velikost velkého míče se určuje podle výšky postavy, nebo délky paže.

výška postavy délka paže průměr míče
140 cm 45 – 55 cm 45 cm
150 cm 56 – 65 cm 55 cm
175 cm 66 – 80 cm 65 cm
nad 175 cm 81 – 90 cm 75 cm

pozn. Délka paže – měřeno od ramenního kloubu ke konečkům prstů.

Sedněte si na míč. Pro lepší rovnováhu položte chodidla na zem a mějte nohy mírně roztažené. Stehna musí směřovat stejným směrem, jako chodidla. Takto zabráníte nerovnoměrnému rozložení váhy na kolena a kotníky. Zkontrolujte, zda jsou nohy pevně na zemi, aby jste předešli sklouznutí z míče.