Cvičení po porodu

Vážené maminky, které hledáte radu jak naložit se cvičením po porodu! Začněte zvolna a cvičení příliš neodkládejte.Doma s miminkem se moc neproběhnete a kila se pak lehko hromadí. Navíc také kojení představuje energetický výdej, který vás může podnítit k tomu, že jíte o něco víc než je nuté. Nedostatek energie z nevyspání z nočního vstávání k péči o potomka pak můžete také nevhodně dohánět zvýšením příjmu.

Dodržte šestinedělí a pak hurá na to! Obvykle se začíná velmi jednoduchými cviky na aktivizaci svalů pánevního dna. Maminky po císařském řezu mohou cvičit také, s šikmými a přímými břišními svaly začnou však až 3-4 měsíce po porodu. Pak už pokračujte podle svých pocitů, nic nepřehánějte, ale alespoň 30 min. si každý den na cvičení najděte a vytrvejte. Je to dlouhodobá investice do sebe sama, která se vám vrátí. Určitě nic nezkazíte, pokud si zvolíte nějaký propracovaný systém cvičení například cvičení pilates.

Přebytečného tuku vás zbaví dlouhé procházky s kočárkem. Pokud by se vám to zdálo málo, můžete chodit v rychlejším tempu, nebo později zařadit jízdu na rotopedu – alespoň 12 minut denně. Přidávám odkaz na velmi srozumitelné rady – cvičení po porodu – od Olgy Šípkové. Jsou to důsledné rady z praxe, které Vás budou stát pouze 15-20 minut času denně. S těmito posilovacími a protahovacími cviky začněte. Rozhodně fungují!SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!