Goji kustovnice čínská – kustovnice čínská účinky

Co je Goji kustovnice čínská?

goji kustovnice čínská

Produkty Kustovnice čínská (Goji, Lycium chinensis) kompletní nabídka >>

Ještě jste možná ještě neslyšeli o Goji – Kustovnici čínské, zvláštních bobulích světle červené barvy, které se těší velké oblibě v Číně a Himálajích. Historie Goji, coby léčivé rostliny má kořeny v dávné Číně, kde stále Goji – kustovnici používají k léčbě očí, jater a onemocnění ledvin. Celá řada dalších výživových a zdravotních poradců udělali toto ovoce velmi populární ve Spojených státech. Posuďte, zda by bylo vhodné přidat kustovnici čínskou do vašeho zdravého jídelníčku.Toto bobulovité ovoce se obvykle prodává sušené a vypadá jako jasně červené rozinky podlouhlého tvaru. Bobule Goji mají vitamíny a další antioxidanty, které pomáhají udržet tělo zdravé. Kustovnice čínská se velmi snadno pěstuje a je vhodné jí konzumovat i v čerstvém stavu. Zacházet s ní při přípravě jídla můžete stejně jako rozinkami a čerstvým ovocem. U snídaně zkuste přidat s obilovinami, ovesnými vločkami do jogurtu. Kustovnice se dá občas sehnat také v tekutém stavu v podobě Goji šťávy a čaje. Goji bobule také chutnají skvěle s vepřovým masem nebo krůtím.

Goji – kustovnice čínská – účinky

Plody Goji mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínu C a vlákniny a nízký obsah kalorií. Jsou také dobrým zdrojem železa a vitamínu A. Komplexní sacharidy, které tvoří plody Goji nasládlou chuť zvedají hladinu cukru v krvi pomalu, takže nedochází později k rychlému poklesu cukru v krvi. Traduje se, že bobule Goji může pomoci snížit hladinu cukru v krvi a krevní tlak. Je proto vhodná pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo komplikacemi spojenými s vysokým krevním tlakem, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Musíte se poradit se svým lékařem, pokud však užíváte léky, které ředí krev, protože nemusí být doporučeno kombinovat s Goji! Zánět kloubů a nepohodlí artritidy by mohlo být také ovlivněno silnými antioxidanty v Goji. Pokud máte artritidu, zeptejte se svého lékaře, na jeho názor pro přidávání Goji do jídelníčku. Testy v USA na myších naznačují, že kustovnice mohla pomoci zahnat chřipku u starších pacientů.

Plody Goji mají výhodu oproti chuti jiných potravin zdravé výživy a mohou být konzumovány mnoha způsoby, dobře se skladují a jsou velmi cenově dostupné. Všechny tyto výhody dělají z Goji super kandidáta na přidání d jídelníčku pro zdraví!

Produkty Kustovnice čínská (Goji, Lycium chinensis) kompletní nabídka >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!