Gymnastický míč na cvičení

Gymnastický míč na cvičení, původně používaný jako balanční pomůcka pro rehabilitační účely získal za poslední léta velkou popularitu mezi širokou veřejností společně s overbally nebo balančními podložkami.
Cvičení na velkých gymnastických míčích si oblíbily těhotné, lidé s nadváhou, děti i senioři. Správně provedené cvičení na velkém gymnastickém míči může být stejně účinné a zároveň vhodné pro širokou veřejnost podobně jako cvičení pilates. Cílem cvičení je maximální posílení oslabených svalů, rehabilitace bez rizika zranění.

Na velkých gymnastických míčích můžete účině zpevňovat a mobilizovat vnitřní svaly v oblasti páteře, aniž by jste přetěžovali klouby. Můžete na něm sedět při mírném pohupování a kroužení hýžděmi (pozor na pád, pokud máte problémy se stabilitou, tak se přidržujte) a aktivně tak rehabilitovat i posilovat pohybový aparát třeba před televizí.

Pokud si nejste zcela jistí, že cvičíte správně, cvičte vždy pod dohledem zkušeného cvičitele, nebo fyzioterapeuta!

Výhody cvičení na velkých míčích:
– omezení bolesti zad a přetěžování páteře v těhotenství
– rozvoj motoriky kojenců a batolat
– protažení ztuhlé svalů zad
– aktivní posilování svalů celého těla
– šetrné cvičení obézních a z nadváhou (na trhu jsou míče o různé nosnosti až do 300 Kg).

Velký gymnastický míč snadno seženete na internetu, můžete si ho nechat doručit kamkoliv. Míče s větší nosností a míče z velmi kvalitního PVC jsou o něco dražší, ale mají velkou životnost a nezávadnost.

Jak vybrat správnou velikost gymnastického míče? Obvyklé průměry míčů pro dospělé jsou tři velikosti Ø 55, Ø 65 a Ø 75 cm.
Ø 55 cm postava do 160
Ø 65 cm postava 160-175
Ø 75 cm postava 175 a více

Hodiny pod vedením instruktora nabízí fitcentra nebo rehabilitační centra.

Na trhu je široká nabídka DVD, můžeme doporučit Pilates na míči Ellie Herman a Cvičení na velkém míči z dílny Heleny Jarkovské (jeden speciální díl ze tří je o cvičení pro těhotné). Na interentu se dají shlédnou i vida na dynamické cvičení na míči, posilování a protahování, pro zkušenější cvičence. Každopádně stojí za shlédnutí i pokud začínáte.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!