Bazar - Dětské oblečení, dámské šaty, ceny od 40 Kč >>Avon katalog 7/2022Avon katalog on-line 7/2022


Gymnastický míč na cvičení

Gymnastický míč na cvičení, původně používaný jako balanční pomůcka pro rehabilitační účely získal za poslední léta velkou popularitu mezi širokou veřejností společně s overbally nebo balančními podložkami.
Cvičení na velkých gymnastických míčích si oblíbily těhotné, lidé s nadváhou, děti i senioři. Správně provedené cvičení na velkém gymnastickém míči může být stejně účinné a zároveň vhodné pro širokou veřejnost podobně jako cvičení pilates. Cílem cvičení je maximální posílení oslabených svalů, rehabilitace bez rizika zranění.

Na velkých gymnastických míčích můžete účině zpevňovat a mobilizovat vnitřní svaly v oblasti páteře, aniž by jste přetěžovali klouby. Můžete na něm sedět při mírném pohupování a kroužení hýžděmi (pozor na pád, pokud máte problémy se stabilitou, tak se přidržujte) a aktivně tak rehabilitovat i posilovat pohybový aparát třeba před televizí.

Pokud si nejste zcela jistí, že cvičíte správně, cvičte vždy pod dohledem zkušeného cvičitele, nebo fyzioterapeuta!

Výhody cvičení na velkých míčích:
– omezení bolesti zad a přetěžování páteře v těhotenství
– rozvoj motoriky kojenců a batolat
– protažení ztuhlé svalů zad
– aktivní posilování svalů celého těla
– šetrné cvičení obézních a z nadváhou (na trhu jsou míče o různé nosnosti až do 300 Kg).

Velký gymnastický míč snadno seženete na internetu, můžete si ho nechat doručit kamkoliv. Míče s větší nosností a míče z velmi kvalitního PVC jsou o něco dražší, ale mají velkou životnost a nezávadnost.

Jak vybrat správnou velikost gymnastického míče? Obvyklé průměry míčů pro dospělé jsou tři velikosti Ø 55, Ø 65 a Ø 75 cm.
Ø 55 cm postava do 160
Ø 65 cm postava 160-175
Ø 75 cm postava 175 a více

Hodiny pod vedením instruktora nabízí fitcentra nebo rehabilitační centra.

Na trhu je široká nabídka DVD, můžeme doporučit Pilates na míči Ellie Herman a Cvičení na velkém míči z dílny Heleny Jarkovské (jeden speciální díl ze tří je o cvičení pro těhotné). Na interentu se dají shlédnou i vida na dynamické cvičení na míči, posilování a protahování, pro zkušenější cvičence. Každopádně stojí za shlédnutí i pokud začínáte.