Holistické masáže na suchu nebo ve vodě

Klasickou masáž si dokáže představit každý. Většina sportujících lidí tuto relaxační techniku využívá pro kompenzační a rehabilitační cíle. Někteří z vás možná vědí, že existují i různé alternativní druhy masáží a technik práce s tělem. U holistických masáží se jedná o masáže, které neřeší jen fyzickou stránku, ale pracují s komplexním holistickým přístupem k člověku. K těmto technikám patří třeba shiatsu, thajská masáž, watsu, reiki, kraniosakrální biodynamika a další harmonizační metody.

Holistické masáže pro nalezení harmonie

Jednoho dne se můžete dostat do situace, kdy jste na světě opravdu nespokojení. Můžete mít chronické potíže: fyzické, psychické, emocionální… Pomoc léků je jen dočasná, v případě těla se bolesti i po cvičení a klasické masáži vracejí, svaly opět tuhnou. Vaší psychiku může zatěžovat neopodstatněný strach, neschopnost dosahovat osobních cílů nebo jiné problémy, které se opakují jak v zacykleném filmu. Svět kolem vás netiká podle vaší hudby, chybí vám koncentrace, k vyřešení zásadního a někdy i banálního problému schází podstatný klid mysli. A to všechno přesto, nebo právě proto, že děláte naprosté maximum pro ovládnutí událostí kolem vás. Příčiny mohou být různé – špatně zpracovaný stres, problémy v mezilidských vztazích, odmítání některých svých částí, potlačování nevhodných emocí, přehnané obavy nebo závislost. Nevyvážené okamžiky jsou přirozená součást našeho bytí. Uvědomit si a přijmout situaci i sebe sama v těchto nepříznivých situacích může být odrazovým můstkem k nalezení smysluplného východiska.

Během holistické masáže můžete dosáhnout stavu zvýšeného vnímání, které vám umožní navázat ztracený kontakt se sebou a odkrýt příčinu problémů ať už na plně vědomé úrovni nebo jen jako určité vnitřní uvědomění. Holistická masáž příznivě ovlivňuje celkový energetický systém člověka a pomáhá mu najít integritu. Jak v rámci fyzických částí těla tak v rámci celé vaší bytosti.V duchovní rovině přispívá k pochopení nevyřešených konfliktů uvnitř sebe sama a hlubším spojení se sebou. Na citové uvolňuje stres, odbourává úzkost, pomáhá uvolnit zablokované emoce. Na fyzické pomáhá tělu obnovit přirozené proudění energie a ztracenou rovnováhu.

Z pohledu klienta se holistická masáž nijak zásadně neliší od klasické. Nevyžaduje speciální průpravu nebo zkušenost. Není na škodu mít ssebou pohodlné oblečení – některé druhy holistických masáží se neprovádějí na holém těle ale přes oděv, někdy můžete být i přikryti dekou. Postup vždy záleží na masérovi a vašem aktuálnímu stavu, náladě. Většinou začíná krátkým pohovorem, potom pokračuje samotnou „masáží“. K relaxačnímu a uvolňujícímu efektu pomáhají techniky, které masér volí na základě vlastního odhadu vašich aktuálních potřeb nebo toho, co si sami přejete. Může jít o dialog, masážní hmaty, přikládání rukou, jednoduche specialni cviky, práci se zvukem, barvami, kameny nebo aromaterapii. Klíčovou roli hraje osoba maséra a prostor kde pracuje. Měl by to být především upřímný a senzitivní průvodce který ve vás přirozeně vzbuzuje pocit klidu, důvěry a bezpečí.

Článek vznikl ve spolupráci s Petrem Eklem web: masaze.tvx.czSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!