Hubnutí a častější jídla

Jíst častěji při hubnutí, může ní to jako nesmysl, ale jíst častěji, ale méně má své opodstatnění. V článku o bazálním metabolismu se můžete dočíst příjemný fakt o tom, že tělo potřebuje spousty energie na svoje základní fungování a trávení potravy je energeticky náročný proces.

Ukládání tuku je dáno z velké části geneticky a tak se můžeme setkat s určitým procentem lidí, kteří mohou sníst cokoli a vůbec nepřiberou. Svojí existencí popírají dietologické závěry, mají totiž rychlý metabolismus.

Metabolismus spotřebuje velmi mnoho energie na trávení potravy. Pokud jíme pravidelně malé dávky jídla po 2-3 hodinách, udržujeme metabolismus v neustálém výkonu a nedochází u nás k poklesu energie, který může být způsoben hladověním. Přidáme-li k tomu navíc výběr vhodných potravin, které mají nízký glykemický index a nepřejídáme se, troufám si říct, že pro své tělo a jeho efektivní fungování děláme z pohledu výživy maximum.

Stává se to dívkám okolo puberty, které mají geneticky vrozené ukládání tuku v souvislosti s hormonální čiností těla. Matka příroda na některých z nás zapracuje, dokážeme se až nadlidsky trápit dietami a stále oblejšími proporcemi. K tomu také naneštěstí ubyde chuť do pravidelného sportování a nahradí jej trápení s kalkulačkou a zápisníkem, plným informací o kalorické hodnotě našeho jídla. Začarovaný kruh sebepoškozování se nedá zastavit. Za dalšího půl roku může přijít nenadálá stresová situace, při které je jediným lékem návrat k jídlu a původní váha i s návdavkem je zpět.

Jediným účinným lékem je, si tuto situaci uvědomit a najít cestu do tělocvičny k pravidelné a přiměřené aerobní aktivitě, snížit příjem jídla – méně a často jíst a vytrvat v této zlaté střední cestě, která nám vydrží několik let ne jen pár týdnů.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!