Funkční oblečení na běhání v zimě

Pokud jste fanoušky běhání v zimě, nezapomeňte na kvalitní sportovní oblečení z funkčních materiálů. Při běhání se zahřejete a spotíte, zároveň není tak teplo, aby vám neprochladly zejména okrajové části těla. Pokud vám na to spačí finance, investujte do oblečení z materiálů, které umí regulovat tělesnou teplotu, tělesnou vlhkost nepojme do sebe, ale odvede ji na vnější stranu textilie, kde se rychle odpaří. Vaše tělo tak zůstává i při fyzické námaze příjemně v suchu a nehrozí mu prochladnutí.

Materiály oblečení na běhání v zimě

Například materiál termofleece sestává ze spousty jemných vláken, mezi nimiž se tvoří hřejivé vzduchové polštářky. Je obzvlášť lehký a měkký a díky svým jedinečným izolačním vlastnostem zajišťuje vyrovnané tělesné klima také na sněhu a mrazu. Některé materiály sportovní oblečení disponují systémem ochrany proti větru jsou větruvzdorné, nepromokavé a prodyšné. Bývají označené jako Wind Protection System ajsou ideální pro outdoorové aktivity. Těmto vlastnosti disponuje především microtec nebo softshell, ze kterého se šijí především kalhoty a bundy.

Boty na běhání v zimě

Nezapomeňte, že obzváště nohy je třeba držet v teple. Vezměte si teplé ponožky a také nepodceňte, že povrch po kterém budete běhat je tvrdší a může pořádně klouzat. Nebezpečí zranění při běhání v zimě je větší než v létě. Takže vybírejte především z bot s kvalitní protiskuzovou a nárazy tlumící podrážkou.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!