Bazar - Dětské oblečení, dámské šaty, ceny od 40 Kč >>Avon katalog 7/2022Avon katalog on-line 7/2022


Pečený čaj snadno – recept jak na domácí výrobu

Pečený čaj recepty jak udělat pečený čajNedávno jsem v obchodě mezi čaji narazila na úhledné roztomilé malé skleničky menší než přesnídávky, které obsahovaly polotekutou ovocnou směs. Byly naplněny borůvkovou, malinovou, jahodovou, rakytníkovou směsí a směsí různého lesního ovoce.
Neodolala jsem a jeden kousek jsem koupila. Chutnal skvěle, v zimním období na mě chuť čerstvého ovoce v čaji působila opravdu povzbudivě a čerstvě. Stejně jako jiné čaje se dá servírovat po zalití vodou jak v horké, tak studené formě. Připravit si ho můžete z letního, ale i mraženého ovoce snadno doma a místo klasického konzervování do marmelád a kompotů tak využít přebytky ovoce novým způsobem. Zejména v zimě, v době nachlazení pak svoje úsilí opravdu oceníte.

Recept na pečený čaj

 

Jakékoliv ovoce – jeden druh nebo kombinaci dáte na plech a smícháte s cukrem v poměru 2:1, kdo má rád méně cukru, může dát i poloviční dávku. Okořenit můžete kořením podobně jako do svařeného vína – třeba hřebíček, skořice … Pečte cca 30 minut v troubě na 180 °C.
Výslednou zřídlou směs naplňte malé skleničky, uzavřete víčkem a obraťte. To je vše. Pro přípravu čaje pak odeberte 1-2 polévkové lžíce a zalijte horkou vodou.