Pečený čaj pro zdraví a recept na snadný domácí pečený čaj

Pečený čaj recepty jak udělat pečený čaj, nejlepší pečené čaje pro zdraví

Nedávno jsem v obchodě mezi čaji narazila na úhledné roztomilé malé skleničky menší než přesnídávky, které obsahovaly polotekutou ovocnou směs. Byly naplněny borůvkovou, malinovou, jahodovou, rakytníkovou směsí a směsí různého lesního ovoce. Pečené čaje jsou v poslední době stále populárnější. Neodolala jsem a jeden pečený čaj jsem koupila. Chutnal skvěle, v zimním období na mě chuť čerstvého ovoce v čaji působila opravdu povzbudivě a čerstvě. Stejně jako jiné čaje se dá pečený čaj servírovat po zalití vodou jak v horké, tak studené formě. Připravit si ho můžete z letního, ale i mraženého ovoce snadno doma a místo klasického konzervování do marmelád a kompotů tak využít přebytky ovoce novým způsobem. Zejména v zimě, v době nachlazení pak svoje úsilí opravdu oceníte.

Recept na domácí pečený čaj

Jakékoliv ovoce – jeden druh nebo kombinaci dáte na plech a smícháte s cukrem v poměru 2:1, kdo má rád méně cukru, může dát i poloviční dávku. Okořenit můžete kořením podobně jako do svařeného vína – třeba hřebíček, skořice … Pečte cca 30 minut v troubě na 180 °C.
Výslednou zřídlou směs naplňte malé skleničky, uzavřete víčkem a obraťte. To je vše. Pro přípravu čaje pak odeberte 1-2 polévkové lžíce a zalijte horkou vodou.

Pečený čaj se liší od běžných čajů tím, že se se pečou v pečící troubě. Výsledkem je silnější aroma a chuť, která připomíná oříšky, karamel nebo hořkou čokoládu. Domácí pečený čaj má zvláštní místo mezi pečenými čaji a nabízí mnoho zdravotních přínosů.

Nejlepší pečené čaje jsou ty z kvalitních surovin. Pokud chcete vyzkoušet nějaký druh hotového pečeného čaje, můžete si vybrat ze širokého výběru. K dispozici jsou čaje z různých druhů listů a bylinek, včetně zeleného čaje, černého čaje, oolongu a mnoha dalších.

Zdravotní přínosy pečeného čaje

Mezi hlavní výhody šťavnatého pečeného čaje patří vysoký obsah antioxidantů, které mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob a rakoviny. Pečené čaje také obsahují méně kofeinu než běžné čaje a mohou být tak vhodné pro osoby, které jsou citlivé na kofein. Další výhodou je, že pečené čaje pomáhají stimulovat trávení a snižovat hlad.

Kromě těchto zdravotních přínosů, je pečený čaj také skvělý zdroj energie a pomáhá udržovat pozornost a koncentraci. Také poskytuje pocit uklidnění a uvolnění, který může pomoci snížit stres a úzkost.

Pečené čaje mohou být podávány v různých formách – horké, studené, s mlékem nebo bez něj. Můžete si je vychutnat samotné nebo jako součást své oblíbené směsi čajů.

Vzhledem k mnoha zdravotním přínosům a vynikající chuti, je pečený čaj skvělou alternativou k běžným čajům. Pokud si chcete dopřát zdravou a chutnou alternativu k běžným nápojům, určitě si vyzkoušejte šťavnatý pečený čaj.

Pečené čaje široká nabídka >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!