Power fitness jóga

Pokud odjíždíte na dovolenou na klidné místo, spojte to s dynmickou jógou a začněte cvičit pod širým nebem. Skvěle se protáhnete a pravidelným cvičením získáte pružnost, dobře odpočinete a zregenerujete mysl. Možná pocítíte i větší vyrovnanost a klid v běžném životě, ve svém jednání a chování.

Power jóga (Fitness jóga) je dynamické cvičení, které je spojeno s prací dechu. Vychází z klasické Hathajógy, která je stará již několik tisíciletí. Společně s dalšími pomalými cvičebními programy jako je např. Pilatates nebo Balantes získala nebývalou popularitu mezi všemi věkovými generacemi cvičenců po celém světě mezi které patří těhotné ženy a dokonce i lehce zdravotně postižení.

Nejedná se o náročnou jógu, u které si většina lidí si představí zkroucené pozice, stoj na hlavě a meditující askety. Fitness jóga je speciální cvičení, kde se jedná v podstatě o jógu, ale podanou jiným způsobem, pro tzv. oblast Fitness. Podobně jako samostatné hodiny stretchingu slouží hodiny fitness jógy ke stejnému účelu: protažení svalstva, kompenzace svalové zátěže, a získání svalové pružnosti.

Hlavní rozdíl mezi Fitness jógou a klasickou jógou spočívá v délce výdrží v pozicích (ásánách). Zatímco u klasické jógy „držíme“ v jedné pozici až několik minut, fitness jóga se vyznačuje velkou dynamičností při přecházení z pozice do pozice.

Cvičení se řídí podle vašeho individuálního dechu. Každý dýchá jinak rychle, proto i cvičení se různí. Většinou to bývá tak, že v záklonových pozicích je nádech a v předklonových pozicích je výdech. Ale u některých cvičení není určen dech, proto každý dýchá tak, jak je mu to přirozené a příjemné. Jsou zde také z velké části obsaženy cviky na páteř, na vyrovnání svalové dysbalance, a součást hodiny je závěrečná relaxace.

Přestože se nejedná o aerobní cvičení ve vysoké intenzitě, vaše tělo (pokud cvičíte správně) pracuje natolik intenzivně, že se velmi zpotíte. I když nezhubnete, k hubnutí přispějete touhou po zdravějším životě a úpravou metabolismu, která je vedlejším účinkem tohoto cvičení.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!