Retro aerobic

Milé třicátnice a vy všechny starší, pamatujete na začátky aerobiku? Jak jste se vy nebo vaše mamky potily při Cvičme v rytme, oblečené do přiléhavého trikotu (myslím že u nás byl tenkrát ze silonu, univerzální střih a dělal se snad jen ve třech základních barvách), hlavičku s trvčou opletenou čelenkou vlastní výroby a k tomu pletené ladící návlečky?

Možná že jste myslely, že je to dávná historie, takový aerobikový pravěk, ale opak je pravdou. Ve městě moderních trendů a rodiště breakdance – New Yorku můžete nyní zajít na aerobikové lekce „Retro-Robics“. Netroufám si posoudit, zda tento trend dorazí i k tám, ale nedivila bych se.

Někteří odborníci mají za to, že k popularitě retro hodin přispěla finanční krize a vlna módní vintage mánie související se sběrem retro aerobikových oblečků.

Osobně myslím, že za vše může především nostalgie. Komerční aerobik tak trochu dosáhnul svého vrcholu, hodně mých vrstevnic po třicítce od klasického aerobiku odklonilo k pomalejším formám cvičení, které tolik neničí tělo a víc kompenzují, jako je powerjóga, pilates nebo tai-chi. Do tělocvičen v zahraničí zamířil tento retro trend, který alespoň ve mě vyvolal vzpomínky, radost (vzpomínky na dětství a mládí 🙂 Věřím tomu, že ani tak nejde o to oblečení, nakonec pokud si prohlédnete kousíček videa z hodiny Retro-robics z Crunch fitness v N.Y., usoudíte, že nikdo ze zúčastněných není oblečen v nějakém 80-tkovém střihu, prvky cvičení jsou také poměrně současné, ale jde spíš o atmosféru vytvářenou stylovou hudbou.
Pro všechny cvičitelky, kterým se vyčerpává fantazie při výběru hudby a choreografie, může být retro zajímavá inspirace 😀

Hodina retro aerobikuSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!