Skořice a med pro zdraví

Med se skořicí může fungovat jako lék na stárnutí a na civilizační choroby. Nejde o zcela podložené doporučení, jak už je to u přírodní medicíny běžné, ale vzhledem k obsahu výživných látek a fytochemikálií v medu a těkavých látek, éterických olejů ve skořici, může jít skutečně o účinnou dvojici.

Doporučujeme prodej medu přímo od včelaře

Med je zdrojem riboflavinu, vitamínu B6, železa a manganu. Nicméně není med jako med. Nejkvalitnější medy pocházejí z nejčistších přírodních oblastí a svou roli hraje také zpracování. Nejlepší je, pokud jde o med přímo od včelaře – tzv. prodej medu ze dvora. Včelaři jsou registrovanými členy vzdělávacího svazu, který na postupy spojené se zpracováním dohlíží a vštěpuje nejdůležitější zásady začínajícím. Mezi tyto zásady patří zpracování medu za studena, aby nedošlo k znehodnocení užitečných látek v medu. Především tmavý med je bohatým zdrojem fenolitických sloučenin, jako jsou flavonoidy. Flavonoidy fungují jako antioxidanty s protirakovinnými účinky. Pro své dezinfekční účinky byl med používán k hojení ran a popálenin.

Nejčastěji zmiňované účinky kombinace medu a skořice jsou vlivy na snížení cholesterolu i hubnutí.

Zde uvádím recept na hubnutí pomocí skořice a medu, který jsem našla v několika zdrojích na internetu. Někdy bývá zmiňován jako dieta, jde spíš o podpůrný doplněk k dietě a pohybovému režimu. Vyzkoušejte a napište, jestli se vám zdá účinný. Připravujte každý večer:

1. Použijte 1 díl skořice a 2 dílů medu.

2. Uvařte 1 šálek vody.

3. Skořici zalijte horkoi vodou a 30 minut nechte louhovat-

4. Med přidejte až se roztok ochladí. Teplem se ničí enzymy a další živiny v medu.

5. Vypijte polovinu nápoje těsně před spaním. Druhou polovinu dejte na noc do ledničky.

6. V dopoledních hodinách vypijte druhou polovinu medu se skořicí, kterou jste chladili přes noc.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:


AKCE Bonami.cz kredit 200 Kč!

Mrkni na Bonami.cz e-shop plný pěkných věcí do domácnosti za super ceny. Když se teď zaregistruješ přes tento odkaz, dostaneš kredit 200 Kč na první nákup, tak neváhej!


Slevové kupóny na Tipli

Objevte slevové kódy na Wolt, Mobelix, Knihy Dobrovský a další. Stačí se zaregistrovat zde a získáte peníze zpět na váš účet za nákupy v mnoha e-shopech!