Bazar - Dětské oblečení, dámské šaty, ceny od 40 Kč >>Avon katalog 15/2020Avon katalog 15/2020


Tepová frekvence na spalování tuku

tepova-frekvence-cviceniNení důležitější proměnná, kterou se zabývat, když chcete cvičit a hubnout – tepová frekvence, srdeční tep, anglicky heart rate. Pokud jste o ní dosud neslyšeli, tak si o ní něco zjistěte a poznatky zahrňte ihned do vašeho cvičení, především, když to s cvičením, hubnutím a svým zdravím myslíte vážně a dlouhodobě chcete být v kondici a fit.

Tepová frekvence přesně ukazuje, zda při cvičení spalujeme tuk, namáháme-li se málo nebo moc. Spalování tuku totiž probíhá jen v aerobním pásmu tepové frekvence! Výpočet pásem jsme do detailu i s příkladem popsali v článku „Výpočet ideální intenzity cvičení – tepová frekvence pro spalování tuku„. Přestože je v dnešní době mnoho přístrojů (tzv. pulsmetry nebo sporttestery), specializovaných na automatické měření tepové frekvence, není na škodu o tom něco vědět do hloubky.

Přístoje pro měření tepové frekvence

Nejjednodušší způsob měření tepové frekvence a nejpohodlnější. Jsou buď zabudované ve stroji, na kterém cvičíme, případně na kole, nebo můžeme mít pulsmetr přímo na ruce v podobě hodinek – pulsmetru. I když to za vás pulsmetr změří, určitě není na škodu vědět, co měříte a proč před tím, než si ho pořídíte.