Bazar - Dětské oblečení, dámské šaty, ceny od 40 Kč >>Avon katalog 15/2020Avon katalog 15/2020


Výmluvy a cvičení

cvičení výmluvy odkladání psychika motivaceNemůžu pravidelně cvičit, protože na to nemám čas … nebo jiná chabá výmluva. Taky se vám to občas nebo častěji přimotá na jazyk? Přesto, že víte, že právě tenhle postoj vám k pěkné postavě nebo udržení fyzičky nikdy nepomůže? Jaké jsou nejčastější výmluvy, kterými se snažíme racionálně zdůvodnit, proč zrovna dnes musíme odložit trénink?

Cvičit mě nebaví

Váš trénink je nejspíš nuda. Zkuste se zamyslet nad tím, jaká pohybová aktivita vás nejvíc baví a věnujte se jí pravidelně. Nemusí jít o nic převratného, uvidíte co s vaší fyzičkou udělají třeba pravidelné hodiny tance, ježdění na bruslích nebo na kole. Najděte si sparing partnera – ve dvou se to lépe táhne.

Po cvičení mi narostou velké svaly

Nejčastější obavy žen, že se z nich stanou kulturistky, když budou pravidelně cvičit. Ženy nemají schopnost budovat svalovou hmotu jako muži a tyto obavy jsou zcela nesmyslné. To „nejhorší“, co se vám stane – budete mít pevnější tělo.

Nemám na cvičení čas

Čas si uděláte vždy na to, co je vaše životní priorita. Cvičení patří k základním prostředkům jak si zkvalitnit život a udržet dobré zdraví. Vzpomeňte si na to vždy, když budete mít pocit, že si na cvičení nechcete udělat čas.

Nejsem tak tlustá

Člověk má takovou fyzickou kondici v jakém stavu má svaly a především břišní svaly. I velmi štíhlý člověk by měl pracovat na zpevnění svalů svého těla, protože ovlivňují jeho zdravotní stav a celkovou kvalitu života.

Cítím při cvičení únavu

Cvičíte přes svoje možnosti, příliš intenzivně, nebo s velkou zátěží. Cvičení, které jste si naplánovali je možná moc dlouhé na to, že teprve začínáte. Trik pro udržení dlouhodobé fyzické kondice a štíhlosti spočívá v tom, že se fyzickým aktivitám věnujete pravidelně v přiměřeném rozsahu a intenzitě.

Nechce se mi cvičit

Pokud se nedokážete přinutit, těžko se sebou cokoliv uděláte a vaše vyhlídky na zlepšení postavy i zdraví jsou špatné. Bez námahy to prostě nepůjde a pokud na sebe nenajdete bič, musíte se smířit s tím, co vidíte v zrcadle i s tím, že pro své zdraví neděláte nic.