Bramborový salát 3x recept – bez majonézy, dietní, klasický

Dnes jsme pro Vás vybrali tři recepty na aktuální téma. Můžete se inspirovat a připravit podle receptů BRAMBOROVÝ SALÁT MÁLO KALORICKÝ, BRAMBOROVÝ SALÁT DIETNÍ, VÁNOČNÍ BRAMBOROVÝ SALÁT KLASICKÝ …

BRAMBOROVÝ SALÁT MÁLO KALORICKÝ

SUROVINY :
1 bílý jogurt , 3 lžíce Majonézy , sůl , pepř , 2 lžičky hořčice , 1 kg vařených brambor , 1 cibule , 5 větších zavařených okurek , 2 mrkve , 1 konzerva hrášku , 1 konzerva kukuřice .

POSTUP :
Základem salátu jsou uvařené a nakrájené brambory, které smícháme s bílým jogurtem, solí, pepřem, hořčicí, nakrájenou cibulí a majonézou.

Do tohoto základu pak můžeme přidat téměř vše, dle chuti.

BRAMBOROVÝ SALÁT DIETNÍ

smícháme obvyklé přísady na bramborový salát(tj. ve slupce uvařené brambory,celer,petržel,mrkev,popř. červená řepa,kyselé okurky,cibule),to vše nakrájíme na kostičky a místo majonézy přidáme zálivku z oleje,octa,soli,cukru a jogurt.

VÁNOČNÍ BRAMBOROVÝ SALÁT KLASICKÝ

SUROVINY:
1 kg brambor, 120 g kořenové zeleniny (mrkev, petržel a celer) , 60 g sterilovaného hrášku , 2 sladkokyselé okurky , 3 vejce , 150 g měkkého salámu , 120 g majonézy , 1 větši cibule , 2 pórky , 2 lžíce nasekané cibulové natě , 1 lžíce plnotučné hořčice , 2 kapie , 1 dl smetany na šleháni , mletý pepř a sůl.

POSTUP:
Brambory uvaříme doměka ve slupce obvyklým způsobem, necháme vychladnout a oloupeme. Potom rozkrájíme na kostičky. Vejce uvaříme natvrdo, nakrájíme na kostičky nebo na hranolky. Uzeninu oloupeme a pokrájíme na nudličky nebo na kostičky. Okurky podélně rozkrojíme na čtvrtiny a pokrájíme na malé kousky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na kostičky nebo rozkrojíme na čtvrtiny, potom nakrájíme na silnější plátky a rozebereme na kousky. Pórek nakrájíme i s tužší zelenou částí na tenká kolečka. Sterilovaný hrášek propláchneme pod tekoucí vodou a necháme okapat. Očištěnou a uvařenou kořenovou zeleninu pokrájíme na kostičky nebo nastrouháme na hrubém struhadle. Kapii rozkrojíme, odstraníme semínka a nakrájíme na nudličky. Všechny uvedené ingredience zlehka promícháme, přidáme majonézu, kterou jsme promíchali se smetanou a hořčicí a dochutíme solí a pepřem. Hotový salát umístíme do mísy a přikryjeme, aby neoschl. Potom necháme v chladu odpočinout nejméně 2 hodiny. Podáváme ozdobené cibulovou natí.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: