Legíny

dámské legíny levněLegíny ve formě těsných tenkých skiny kalhot udělaly díru do světa módy v roce 1960 a byly nošeny s velkým pásem a velmi vysokými podpatky.

Díky tomu, že jsou vyrobeny z nylonu a směsi lycry mají velmi vhodné vlastnosti, zejména pro gymnastická cvičení. Legíny ze silnějšího nylonu jsou někdy prezentovány jako cyklistické nebo běžecké šponovky a mají lesklejší povrch i odolnost než bavlněné. Obvyklým materiálem na legínách (nebo leggins) je kombinace z bavlna – lycra , nebo kombinace bavlna – polyester – lycra.

Barevné legíny s potiskem a legínové džíny

Zejména bavlna – lycra legíny jsou k dispozici v mnoha barvách , potisky a vzory a proto lehce a intenzivně pronikly do street módy 80.-tých let, ale černá , tmavě modrá a různé odstíny šedé jsou dlouhodobě upřednostňovanou klasikou. Pod vlivem tanečního prostředí filmu Flashdance pak nakrátko zachvátil módu trend kombinace černých legín s minisukní.
Comeback zažily legíny v roce 2005 díky ¾ délce Capri, nový trend těsných kalhot spatřovat také v oživení módy úzkých džín a trekín, což jsou džínové legíny.

dámské legíny 3/4 širší pod kolenadámské legíny 3/4dámské legíny v 7/8 délce - tříčtvrteční

Legíny harémky – harémové kalhoty

Harémové legíny - harémkyJde o kalhoty „nasrávačky“ se sníženým sedem. Skvělé jsou harémky hlavně na všechny taneční styly typu street dance, hip-hop, ale i pro běžné cvičení a volnočasové aktivity.