Těhotenské oblečení

Kdy začít shánět těhotenské oblečení?

Těhotenské kalhotyV těhotenství zcela jistě budete potřebovat speciální těhotenské oblečení. Nemusíte si však pořizovat kompletně nový šatník. Vždy je potřeba promyslet, jaké kousky těhotenské módy budete potřebovat a to vzhledem k ročnímu období do kterého spadá váš 4.-9.měsíc těhotenství. Do 4. měsíce si nejspíš vystačíte s dříve nošenými prvky vašeho šatníku, kromě kalhot, ty vás mohou škrtit v pase již o něco dříve. Od 6. měsíce se již nevejdete prakticky do ničeho, kromě elastických šatů, ale někdy i to je problém. Těhotenský pás na břichoBěžné kalhoty nedopnete určitě a některé těhulky je již nenatáhnou ani přes stehna. Trička, svetry a šaty se „scvrknou“ na délku, byť vám stále sedí v ramenou, je to tím jak se zvětšuje bříško a prsa, které je zvedají. Nepružné halenky, mikiny a bundy už vůbec nedopnete.Vaše požadavky budou směřovat k tomu, aby jste se v těhotenstvícítila pohodlně, ale stále přitažlivě. Materiály proto volte například z elastického úpletu ideálně z vlákna které dobře saje pot (suplex, lycra, elasthan).

Které těhotenské oblečení je důležité?

Těhotenské šatyPokud váš 4.-9 měsíc spadá na období jaro – podzim pořiďte si toto svrchní oblečení: těhotenské šaty nebo sukni, těhotenské kalhoty, těhotenskou mikinu, těhotenské tričko, těhotenské leginy, toto oblečení pak můžete kombinovat i s vaším původním oblečením. Vrstvením delšího těhotenského topu můžete například zakrýt bříško, které již vykujuje z příliš krátkého trička, delší tuniku můžete obléct pod svetřík, který již nedopnete atd. Pokud druhá polovina vašeho těhotenství spadá do období podzim-zima, bude to složitější, přotože budete potřebovat více teplejších kousků jako jsou punčochy, kalhoty, svetry, mikiny a bundy.

Mateřské a kojící podprsenky

V období, kdy se začnou zvětšovat prsy, nezapomínejte na nákup mateřského prádla v odpovídající velikosti, se širokými podloženými ramínky. Pomůžete tak udržet tvar poprsí a zmírníte vznik strijí. Kojící podprsenkyKojící podprsenkysi pořiďte v posledním měsíci těhotenství. Volte velikost, která bude tak velká, že se vám do podprsenky vejdou kojící vložky. Po porodu se prsy nalijí a může se stát, že zvětší třeba ještě o jednu velikost. Obyčejná bavlněná kojící podprsenka bez kostice vám bude vyhovovat na noc, pod šaty na den spíše kojící podprsenka s kosticí z pevnějšího směsového materiálu.

Těhotenské plavky

Těhotenské plavkyPokud navštěvujete hodiny plavání pro těhotné budete potřebovat těhotenské plavky. V případě, že se budete těhotenství opalovat vždy je lépe bříško nevystavovat slunci, opět z důvodu prevence strijí.