Celulitida – jo to je? Příčiny celulitidy

Celulitida nesouvisí přímo s tloušťkou. Postihuje i štíhlé ženy, mladé i staré. Projevy celulitidy u mlaých žen, způsobují toxiny a způsob ukládání tuku v těle. Někdo k ní má sklon větší jiný menší. Tukové buňky se hromadí pod kůží, která začíná ochabovat v důsledku nedostatečného prokrvení a nehezkým zvětšujícím se hrbolkům dává vyniknout v celé své kráse, to je celulitida.

celulitida jak na ceulitidu
Jak na celulitidu

Základní doporučení pro omezení výskytu celulitidy je několik. Zaprvé je nutné snížit množství podkožního tuku, zadruhé zpevnit a prokrvit pokožku, aby se vypnula a nedovolila (i té minimální zbylé) tukové vrstvě vytvářet hrbolatý vzhled a zatřetí rozproudit lymfatický systém. V první řadě se však podívejte na složení vašeho jídelníčku. Čím více potraviny, které mohou obsahovat toxické látky máte na talíři (éčka, aditiva barviva, nasycené masné kyseliny), tím spíše se u vás celulitida často ruku v ruce s obezitou rozvine. Ne nadarmo hrají v tomto prim fastfoodové země jako je USA.

Přípravky na celulitidu a strie kompletní nabídka >>

Celulitida na stehnech

Nejčastěji se celulitida vyskytuje na stehnech, někdy na břiše, méně na jiných částech těla. Ukádání tuku v určitých oblastech ke dáno geneticky. Zhubnutí konkrétní partie těla jde velmi těžko, to kde bude tuk ubývat je u každého individuálně dáno geneticky. Mylná je také představa, že celulitidě pomůže liposukce. Liposukce sice redukuje tukovou vrstvu, nicméně těžko udělá něco s povadlými kožními tkáněmi. Po návratu k obvyklému jídelníčku se navíc vrátí jako bumerang se vším všudy.

Co vám můžeme doporučit? Pohyb, lehkou pestrou, co nejméně technologicky obohacenou stravu s omezením tuků a cukrů, dodržování pitného režimu a z těch pohodlnějších procedur lymfatické masáže. Masáže pokožku prokrví a tím podpoří návrat lymfy do uzlin.

Co se týče pohybu, nepomůže žádná jednostranná intenzivní aktivita. Je potřeba zkombinovat cvičení na snížení tuku (aerobní), ale i silový trénink (zvýšení svalového tonusu). Zároveň se v mnohých nejnovějších pramenech uvádí, že vytrvalostní aktivity spojené s otřesy nejsou nejvhodnější. Otřesy trpí vazivová kožní tkáň a povoluje, výsledkem pak může být zase celulitida. Cvičení musí být přiměřené a pravidelné. Ideální je plavání a jízda na kole.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: