Cvičení HEAT – Alpinning, H.E.A.T. Program cvičení na hubnutí

V současné době je stále populární cvičení HEAT nebo H.E.A.T.. Zkratka pochází z anglického spojení High Energy Aerobic Training. Cvičitelům aerobiku nejspíš slova high a aerobic evokují formu aerobiku – aerobik ve vysokém tempu s náročnějšími tanečními prvky. Jde však o zcela něco jiného.

Cvičení HEAT Praha h.e.a.t

DOPORUČUJEME:

TOP 8 výhod ketogenní diety. Jaké má ketodieta hlavní přínosy pro zdraví?

Přerušovaný půst (intermittent fasting) – stále populárnější metoda pro hubnutí a zdraví

Cvičení H.E.A.T představuje kvalitní simulaci mírné až velmi náročné vysokohorské chůze – powerwalkingu – v prostředí fitnesscentra na strojích Maxerrunner®. Tvůrci Maxerrunneru® vycházeli z faktu, že chůze je pro člověka nejpřirozenějším a nejzdravějším způsobem pohybu. Toto cvičení je vhodné pro širokou skupinu populace, úroveň zátěže si určuje každý sám s ohledem na svoje možnosti. H.E.A.T. Program je znám i pod názvem Alpinning (některá fitness centra ho tak uvádí v rozvrhu hodin).

Cvičení HEAT (High-intensity Exercise And Training) je intenzivní tréninkový program, který je zaměřen na zlepšení svalové síly, kondice a spalování tuků. Tento tréninkový styl byl vyvinut s cílem maximalizovat výsledky tréninku a dosáhnout rychlého a efektivního vylepšení kondice. V tomto článku se podrobně podíváme na to, co je cvičení HEAT, jak probíhá a jaké jsou jeho hlavní výhody.

Co je cvičení HEAT?

Cvičení HEAT je založeno na principu střídání krátkých, intenzivních cvičení a krátkých pauz. Tréninkový program je navržen tak, aby maximalizoval spalování tuků, zlepšil výkon a zvyšoval celkovou kondici. Cvičení HEAT se skládá z několika sestav a mezi sestavami jsou krátké pauzy, které umožňují tělu se zotavit a nabrat sílu na další sestavu.

Cvičení HEAT může být prováděno s použitím vlastní hmotnosti těla, činek, medicinbalů nebo jiných cvičebních pomůcek. Cílem cvičení HEAT je zvyšovat tepovou frekvenci na maximum, což pomáhá zlepšovat kardiovaskulární zdraví a spalovat tuky. Cvičení HEAT se nezaměřuje pouze na spalování tuků, ale také na posilování svalů a zlepšení celkové kondice.

Jak probíhá cvičení HEAT?

První sestava může být například poskoky, následované kliky a výpady. Další sestava může obsahovat cviky jako jsou jumping jack, čelní dřepy nebo švihadlo. Každá sestava trvá 30 sekund až 1 minutu, s krátkou pauzou mezi sestavami. Celková délka cvičení HEAT se pohybuje v rozmezí 20 až 30 minut.

Cvičí se také na stroji podobném běžeckému pásu (treadmill) s tím rozdílem, že tento stroj je poháněn vaší vlastní energií, nikoliv motorem jako je tomu u běžeckého pásu. Nohy jsou navíc nuceny k další druhotné mírně balanční zátěži, protože povrch tohoto přístroje není zcela hladký, pod svrchní gumovou vrstvou jsou umístěny válečky – navozující pocit chůze po kamenité cestě. Podle intenzity cvičení je možné zaměřit se na spalování tuků, nebo na zvyšování kondice. Zvýšením sklonu pásu můžete simulovat chůzi v nejnáročnějším terénu.

Kam na HEAT cvičení v Praze a Brně?

H.E.A.T. Praha:

Fanatic Náměstí Míru 820/9, Vinohrady, Praha-Praha 2
Fit Time Studio Železnobrodská 764, Kbely, Praha 9
Fit2b Lodžská 850/6 181 00 Praha 8 – Troja
Fitko Hanky Kynychové Na Strži 40 140 00 Praha 4 – Pankrác
HEAT Radlice (plavecký areál), Radlická 298/105 150 00 Praha 5
MTV Fitness, Za Černým mostem 1425, 198 00 Kyje Praha 9
OKFit Střelničná 1347/47, Kobylisy Praha 8
HEAT Praha s.r.o. Černokostelecká 106, 100 00 Strašnice Praha 10
HEAT4YOU (budova SB Centrum) K Horkám 2284/1 149 00 Praha 4
SAMATA STUDIO sportovní centrum pro ženy Jana Růžičky 1165/2 148 00 Praha 4


H.E.A.T. Brno:

Ladies Gym Palackého třída 16 612 00 Brno
AFIT Táborská 456/157 615 00 BrnoSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: