Dýně Hokaido velmi chutná potravina pro zdraví

Letos jsme poprvé vypěstovali dýně Hokaido. Jdou z nich připravit neuvěřitelně chutné recepty. Zejména pečená s olivovým olejem a bramborami se pro mě stala takovou lahůdkou, že pokaždé, když jí připravím sním prakticky polovinu pečícího plechu.

Tento druh dýně je vyjímečný tím, že na rozdíl od jiných dýní není jeho dužina vodnatá, chuť je plná a barva dužiny sytá. Karotenoidy a dalšími vitamíny a minerály je vyloženě nabitá. Navíc má jedlou slupku, která obsahuje vlákniny a minerálů nejvíc.

Co mě zaujalo, že její konzumace má mnoho zdravotních přínosů, kalorická hodnota je asi 3x nižší než u brambor, je vhodná i jako dietní potravina a navíc skvěle chutná. Dýně se dá normálně koupit, není nijak drahá a zejména upečená může nahradit hlavní jídlo z masa.

dýně hokaido, dýně hokkaido pečená nejlepší

Recept dýně Hokaido – pečená

Potřebujeme tyto suroviny:

1 ks dýně Hokaido, 6ks brambor ve slupce, sůl, pepř, čerstvý tymián, olivový olej

Dýně Hokaido zbavíme semínek, vydlabeme a zbytek dužiny i se šlupkou (je jedlá) nakrájíme na větší kousky (čtvrtky nebo osminy), nakrájíme brambory. Rozložíme na plech osolíme, opepříme a poklademe větvičky čerstvého tymiánu a polijeme olivovým olejem. Pečeme v troubě na 70 stupňů asi 30 minut.

Dalším z velmi oblíbených receptů je polévka z dýně hokaidó. Ta se mi ale zatím moc nedaří.

Dýně Hokaidó bomba pro zdraví nabitá vitamíny a minerály

Dýně Hokaido je oblíbenou potravinou, která má mnoho zdravotních výhod. Obsahuje vysoké množství vitaminů, minerálů a antioxidantů, které pomáhají chránit tělo před chorobami a podporují zdraví.

Dýně Hokaido obsahuje například vitamin A, který je důležitý pro zdraví očí a imunitního systému, vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu a chrání tělo před volnými radikály, a také hořčík, který pomáhá udržovat zdravou srdcovou funkci a reguluje hladinu cukru v krvi.

Kromě toho obsahuje dýně Hokaido také látky s protizánětlivými a antimikrobiálními vlastnostmi, což může pomoci v boji proti infekcím a zánětům.

Dýně Hokkaido se také často doporučuje při redukci váhy jako dietní potravina, protože je nízkokalorická, bohatá na vlákninu a pomáhá udržovat pocit sytosti.

Dýně Hokaido je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí svůj jídelníček obohatit o zdravou a chutnou potravinu s mnoha výhodami pro tělo.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: