Echinacea pro prevenci infekčních onemocnění a posílení imunity

echinacea trapatka nachova kapky tinktura ucinky, produkty, cena

Echinacea (třapatka nachová) je rostlina běžně používá buď na léčbu nebo prevenci nachlazení.  Echinacea je bylinný doplněk, který se bere při prvních příznacích nemoci (ve snaze urychlit tempo rekonvalescence), nebo denně jako preventivní doplněk u osob, které jsou nemocní často (pro snížení frekvence onemocnění). Echinacea pocházející ze Severní Ameriky obsahuje řadu polysacharidů, glykoproteinů, alkamidů, esenciálních olejů a flavonoidů.

Echinacea kompletní nabídka zde >>

Celkově lze říci, že echinacea se zdá být efektivní pro boj s nemocí a zvyšuje rychlost zotavení z nemoci, ale obě z těchto tvrzení jsou velmi variabilní. Existují studie, které naznačují pozoruhodnou míru účinků, a jiné, že žádné výhody echinaca nemá. Když se podíváme na meta-analýzy na toto téma, zdá se, že pozitivní a ochranný účinek echinacea má zejména u těch, kteří jsou často nemocní a zvyšuje rychlost regenerace, velikost účinku však není velká. Při pohledu na vážnosti nemoci nebo příznaků nachlazení, echinacea nezdá mít nějaký významný vliv.

Tyto mechanismy jsou považovány buď v důsledku stimulace makrofágů (které, i když jsou alkylamidy mohou stimulovat makrofágy prostřednictvím kanabinoidních receptorů, kontaminace doplňků s lipopolysacharidem / LPS se zdá být hlavním stimulační), nebo z výroby více imunoglobulinu specifických pro antigen.

Takže echinacea může být v současné době dobrá preventivní a podpůrná možnost léčby nachlazení, ale v žádném případě je vysoce spolehlivý zásah pro snížení výskytu nebo délky nemoci.

Hledané výrazy:  echinacea pěstování echinacea kapky echinacea čaj echinacea tinktura echinacea účinky echinacea pro děti echinacea tablety echinacea sirupSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: