Goji kustovnice čínská – kustovnice čínská účinky

Co je Goji kustovnice čínská?

goji kustovnice čínská

Produkty Kustovnice čínská (Goji, Lycium chinensis) kompletní nabídka >>

Ještě jste možná ještě neslyšeli o Goji – Kustovnici čínské, zvláštních bobulích světle červené barvy, které se těší velké oblibě v Číně a Himálajích. Historie Goji, coby léčivé rostliny má kořeny v dávné Číně, kde stále Goji – kustovnici používají k léčbě očí, jater a onemocnění ledvin. Celá řada dalších výživových a zdravotních poradců udělali toto ovoce velmi populární ve Spojených státech. Posuďte, zda by bylo vhodné přidat kustovnici čínskou do vašeho zdravého jídelníčku.Toto bobulovité ovoce se obvykle prodává sušené a vypadá jako jasně červené rozinky podlouhlého tvaru. Bobule Goji mají vitamíny a další antioxidanty, které pomáhají udržet tělo zdravé. Kustovnice čínská se velmi snadno pěstuje a je vhodné jí konzumovat i v čerstvém stavu. Zacházet s ní při přípravě jídla můžete stejně jako rozinkami a čerstvým ovocem. U snídaně zkuste přidat s obilovinami, ovesnými vločkami do jogurtu. Kustovnice se dá občas sehnat také v tekutém stavu v podobě Goji šťávy a čaje. Goji bobule také chutnají skvěle s vepřovým masem nebo krůtím.

Goji – kustovnice čínská – účinky

Plody Goji mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínu C a vlákniny a nízký obsah kalorií. Jsou také dobrým zdrojem železa a vitamínu A. Komplexní sacharidy, které tvoří plody Goji nasládlou chuť zvedají hladinu cukru v krvi pomalu, takže nedochází později k rychlému poklesu cukru v krvi. Traduje se, že bobule Goji může pomoci snížit hladinu cukru v krvi a krevní tlak. Je proto vhodná pro lidi, kteří trpí cukrovkou nebo komplikacemi spojenými s vysokým krevním tlakem, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Musíte se poradit se svým lékařem, pokud však užíváte léky, které ředí krev, protože nemusí být doporučeno kombinovat s Goji! Zánět kloubů a nepohodlí artritidy by mohlo být také ovlivněno silnými antioxidanty v Goji. Pokud máte artritidu, zeptejte se svého lékaře, na jeho názor pro přidávání Goji do jídelníčku. Testy v USA na myších naznačují, že kustovnice mohla pomoci zahnat chřipku u starších pacientů.

Plody Goji mají výhodu oproti chuti jiných potravin zdravé výživy a mohou být konzumovány mnoha způsoby, dobře se skladují a jsou velmi cenově dostupné. Všechny tyto výhody dělají z Goji super kandidáta na přidání d jídelníčku pro zdraví!

Produkty Kustovnice čínská (Goji, Lycium chinensis) kompletní nabídka >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: