Hubnutí břicha

Pokud se snažíte nastolit negativní energetickou bilanci, obvykle kombinací snížení příjmu a zvýšení výdeje, nejspíš se vám povede shodit pár kil. Velmi často se stává, že se nemůžete i přes velkou snahu zbavit břicha. Zeštíhlení a zpevnění břicha je už vyšší dívčí hubnutí a vyžaduje kombinaci několika zásad.

Tuk v okolí pasu se nerad vzdává a bývá první oblastí, kde se hromadí, když přibíráte. Pokud pouze posilujete břišní svaly v domění, že se tohoto tuku zbavíte, jde o chybu. Svaly pod tukem sice zpevníte, ale nežádoucí vrstva tuku zůstane. Do boje musíte proto vyjít se zbraněmi na spalování tuku a zároveň zpevňování a tvarování břicha. Nejfektivnějšími zásadami pro spalování tuku je aerobní cvičení, pro zeštíhlení pasu je ideální rychlá chůze, běh, tanec, plavání a veslování. Jakákoliv další aerobní aktivita odbourávající tuk celého těla je lepší než žádná.

DOPORUČUJEME:

TOP 8 výhod ketogenní diety. Jaké má ketodieta hlavní přínosy pro zdraví?

Přerušovaný půst (intermittent fasting) – stále populárnější metoda pro hubnutí a zdraví

Nevyhýbejte se masu a nedržte dietu Pokud budete držet dietu zařadíte se bohužel nejspíš mezi 90% lidí, kteří se pokoušejí o hubnutí břicha neúspěšně. Při nízkém obsahu cukru v krvi a nepravidelném stravování se velmi snižuje vaše citlivost na inzulín. Tělo není schopné reagovat správně na tento hormon, který má velký vliv na distribuci energie z přijaté potravy do buněk a vytváření tukových zásob při jejím přebytku. Slinivka se snaží produkovat při necitlivosti buněk k inzulinu další inzulin, přebytečnou glukózu pak nevyužije tělo ke svalové práci, ale uloží se ve formě tuku.

Inzulín a citlivost k němu, to je základní tajemství úspěchu při hubnutí. U břicha, které bývá zásobárnou vnitřního tuku to platí dvojnásob. Svého cíle dosáhnete pokud budete dávat přednost portavinám s nízkým a středním glykemickým indexem a budete jíst menší objem jídla každé 3 hodiny. Po 4-5 hodinách se vystavujete hladovění a přispíváte k snížení citlivosti na inzulín. Pohyb tuků do buněk, kde je tělo spálí pohybem podněcují také látky konjugovaná kyselina linolová (CLA) nebo karnitin. Karnitin nebo CLA si můžete zakoupit ve formě doplňků, ale jejich zásobárnou je údajně také kvalitní maso. Stačí dodat, že jsou k ničemu, pokud se nebudete hýbat.

Zeštíhlovací cviky na břicho

Břicho je složeno ze svalů přímých břišních, pánevního dna a šikmých břišních svalů. Pokud vám jde kromě zploštení břicha také o zeštíhlení pasu nezapoměňte na cvičení šikmých břišních svalů rotačními cviky v lehu a přetáčením trupu při cvičení ve stoje. Více o posilování břicha zde.
Související: Tepová frekvence pro spalování tukuSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: