Meridia na hubnutí – zkušenosti

Jedna z našich čtenářek, která bojuje celý život s nadváhou, zkouší hubnutí za pomoci přípravku Meridia, který je určen k léčbě obezity. „Meridia by se měla užívat ve spojení se stravou se sníženým obsahem energie a zvýšenou pohybovou aktivitou, jako součást komplexního programu snižování tělesné hmotnosti, pokud samotná režimová opatření (tj. úprava stravy a tělesné aktivity) byla nedostatečně účinná (zdroj z lékařské stránky)„. Zdůrazňujeme, že je výhradně na lékařský předpis a je předepisován při obezitě, nikoliv při nadváze, navíc má několik rizik vedlejších účinků. Jak budou výsledky této čtenářky při hubnutí pokračovat můžete průběžně sledovat v tomto příspěvku.

Můj příběh s Meridií

Před rokem a půl jsem se dostala po druhém děcku na úctyhodných 110 kg při výšce 174 cm a stále mi nic nedocházelo, tedy problémy s nadváhou mám od dětství, ale taky řadu s tím souvisejících psychických problémů. Až minulý rok jsem začala mít ve svých 32 letech problémy s klouby a vysoký cholesterol.

Pro začátek mého hubnutí mi asi nejvíce pomohly dvě věci, za prvé jsem se přihlásila na bandáž žaludku ale až po konzultaci s chirurgem mi došlo, že nechci celý zbytek života striktně dodržovat omezení dané bandáží a za druhé mi díky tomu při odběru krve zjistili silnou nedostatečnou funkci štítné žlázy. Po nasazení léků na štítnou žlázu jsem po dlouhé době přestala být unavená a přešla mě šílená chuť na sladké. Takže díky těmto lékům, úplné změně životosprávy a každodenímu cvičení jsem konečně hubla. Výsledek jsem měla krásný – 25 kg za půl roku. Jenže pak váha začala stagnovat a to je dost demotivující.

Keto dieta

Stále jsem se držela, ale definitivně mě mé rozhodnutí, alespoň se udržet na stejné váze opustilo před vánocemi. Zima, tma, dvě malé děti, izolovanost na venkově v malé vesničce. Únava a pokles nálady způsobil, že jsem se dostala do kolotoče, který zná snad každý, kdo se snaží neúspěšně hubnout. Jeden dva dny jasné přesvědčení, že to zase dokážu, už jsem to jednou přeci zvládla. A pak přecvaknutí v hlavě a je mi všechno jedno, mám se jěště navíc trápit s jídlem, když sama mám problémy s sebou? Prostě bludný kolotoč, z kterého vycházím čím dál tim víc jako looser. Čím víc se snažím, tím víc se pak přejídám a tím větší vztek mám na sebe. Takže poslední půl rok jsem víc a víc protivná i na lidi kolem sebe. Mám čím dal méně energie a propadám se do víru beznaděje. V téhle situaci jsem se chytla berličky na doporučení paní doktorky zkusit brát lék Meridia. Dost jsem o tom četla v diskuzích na netu. Jo je to čistá chemie, vedlejších příznaků je až hrůza, ale prostě to zkusím, i za tu cenu rizika.

Doktorka mi zatím na zkoušku předepsala Meridii na 1 měsíc ( v lékárně za 399 kč), s tím , že se mám ozvat jak to probíhá.

1. den První pilulku jsem vzala po ránu před jídlem. No myslím, že dopoledne spíše na mě účinkovalo placebo. Byla jsem plná euforie. Ale je pravda, že jsem konečně po několika měsících přestala mít vlčí hlad a vůbec mě netrápily myšlenky na sladkosti. Až jsem se musela hlídat a jíst pravidelně, jinak by tělo hladovělo. Takže jsem do sebe dostala pět miniporcí, oproti dřívějšku, a co je hlavní, měla jsem obrovský příval energie a kupodivu a fajn náladu. Tak uvidím dál.

2.-4. den … celkem dobré. Nemám moc chuť k jídlu a stále dost energie. Prvotní euforie už tošku zmizela,ale dobrou náladu mám pořád. Nemám nutkání se přejídat, i když už i cítím hlad. Což jsem první den neměla. Také dost piji a bez problému si dámi i litr vody najednou. Začínám mít mírnou zácpu, jinak zatím žádné vedlejší účinky. Kilo je už dole, což je super.

5.-12. den Situace se stabilizovala, už necítím takovou euforii jako první dny. Bohužel mám zpátky i chuť na sladké a větší pocity hladu. Ale stále je to lepší než normál. Trpím zácpou a větší potivostí, ale jinak zatím žádné horší následky. Nehubnu tak rychle jak jsem si představovala, ale ono to působí i to, že mám pocit, že můžu víc hřešit než při normálním hubnutí. Taky jsem tento týden vůbec necvičila, protože mě bolel zub. Zhubla jsem další kilo, což je fajn.

12.-15 den Tak bohužel neveselé zprávy pro všechny nadšence meridie. Během hubnutí s meridii jsem musela podstoupit nepříjemný zákrok se zubem a měla jsem pak takové bolesti, že jsem k merídii přidala ještě přibližně 3 až 4 ibalginy denně, abych ty zuby zvládla. Obávala jsem se nevyléčeného zánětu zubu. Když se to nezlepšovalo, zkusila jsem po 15 dnech meridii vysadit, jestli se mé zuby nezklidní. Do druhého dne bylo po bolestech. Dost mě to vyděsilo, protože to evidentně souviselo s meridií. Tak jsem ji musela vysadit, měla jsem totiž ještě den před tímto rozhodnutím intenzivní třes v těle, zimnici a bylo mi na omdlení. Připadala jsem si mírně přiotráveně, ibalgin a s meridii se asi moc neslučoval. Asi dva dny na to jsem mluvila s odborníky z Merrylinky. Konzultovala jsem s nimi moje problémy se zuby a s meridií. Řekli, že se s tím ještě nesetkali, ale možná se to stalo díky tomu, že meridiie zvyšuje tlak krve a tím pádem jakákoliv bolest se zintenzivní. Takže zatím si dávám od meridie pauzu s tím, že zkouším hubnout s odborníky. Závěr ze své zkušenosti mohu učinit asi takový, že léky na hubnutí určitě neodsuzuji, ale člověk by měl být sto procentně v pořádku, aby ho pak nezaskočil jeho vlastní bortící se organismus.

Pokud přesto věříte produktům na podporu hubnutí a spalování tuků, můžete si vybrat z doporučené nabídky třeba tady:

Hubnutí, spalování tuků kompletní nabídka a akce >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: