Meridiánové psychovibrace aneb Proč jím když nemám hlad

Zajímavou metodu, která od základů může změnit váš život, představila v jednom z nedávných pořadů Sama doma alternativní psychoterapeutka Mgr. Žanda Frýdová.

Tato dáma, žijící převážně v Austrálii, propaguje metodu meridiánových psychovibrací jako velmi účelný prostředek na odstranění psychických bloků, které mohou být příčinou nejrůznějších závislostí, mezi které patří obezita, mentální anorexie, drogová závislost apod.

Metoda meridiánových psychovibrací vychází z učení doktora Rogera J. Callahana – tzv. Thought Field Therapy (TFT) Roger J. Callahan se ve svém bádání soustředil na odstranění traumat, emočních problémů, negativismu, sebedestrukce a dalších psychických obtíží pacientů. Kromě řady dalších knih je také autorem knížky s vystihujícím názvem Why Do I Eat When I’m Not Hungry? (Proč jím, když nemám hlad?).

Žanda Frýdová přiznala, že se ve svých terapiích soustředí zejména na problémy s obezitou, protože i v australské populaci je překvapivě obrovské procento obézních lidí a po tomto druhu poradenství velká poptávka.

Podle toho jak svojí praxi paní Frýdová popisuje, jedná se o velmi dlouhodobou, ale velmi efektivní práci pacienta se svým problémem. „Neuznávám diety, za jedinou opravdu účinnou dietu považuji takzvanou dietu mentální“ řekla během pořadu. Tedy zásadní pozvolnou změnu v myšlení, přístupu k jídelníčku, mentální přeprogramování vlastních škodlivých návyků.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: