Pečený čaj pro zdraví a recept na snadný domácí pečený čaj

Pečený čaj recepty jak udělat pečený čaj, nejlepší pečené čaje pro zdraví

Nedávno jsem v obchodě mezi čaji narazila na úhledné roztomilé malé skleničky menší než přesnídávky, které obsahovaly polotekutou ovocnou směs. Byly naplněny borůvkovou, malinovou, jahodovou, rakytníkovou směsí a směsí různého lesního ovoce. Pečené čaje jsou v poslední době stále populárnější. Neodolala jsem a jeden pečený čaj jsem koupila. Chutnal skvěle, v zimním období na mě chuť čerstvého ovoce v čaji působila opravdu povzbudivě a čerstvě. Stejně jako jiné čaje se dá pečený čaj servírovat po zalití vodou jak v horké, tak studené formě. Připravit si ho můžete z letního, ale i mraženého ovoce snadno doma a místo klasického konzervování do marmelád a kompotů tak využít přebytky ovoce novým způsobem. Zejména v zimě, v době nachlazení pak svoje úsilí opravdu oceníte.

Recept na domácí pečený čaj

Jakékoliv ovoce – jeden druh nebo kombinaci dáte na plech a smícháte s cukrem v poměru 2:1, kdo má rád méně cukru, může dát i poloviční dávku. Okořenit můžete kořením podobně jako do svařeného vína – třeba hřebíček, skořice … Pečte cca 30 minut v troubě na 180 °C.
Výslednou zřídlou směs naplňte malé skleničky, uzavřete víčkem a obraťte. To je vše. Pro přípravu čaje pak odeberte 1-2 polévkové lžíce a zalijte horkou vodou.

Pečený čaj se liší od běžných čajů tím, že se se pečou v pečící troubě. Výsledkem je silnější aroma a chuť, která připomíná oříšky, karamel nebo hořkou čokoládu. Domácí pečený čaj má zvláštní místo mezi pečenými čaji a nabízí mnoho zdravotních přínosů.

Nejlepší pečené čaje jsou ty z kvalitních surovin. Pokud chcete vyzkoušet nějaký druh hotového pečeného čaje, můžete si vybrat ze širokého výběru. K dispozici jsou čaje z různých druhů listů a bylinek, včetně zeleného čaje, černého čaje, oolongu a mnoha dalších.

Zdravotní přínosy pečeného čaje

Mezi hlavní výhody šťavnatého pečeného čaje patří vysoký obsah antioxidantů, které mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob a rakoviny. Pečené čaje také obsahují méně kofeinu než běžné čaje a mohou být tak vhodné pro osoby, které jsou citlivé na kofein. Další výhodou je, že pečené čaje pomáhají stimulovat trávení a snižovat hlad.

Kromě těchto zdravotních přínosů, je pečený čaj také skvělý zdroj energie a pomáhá udržovat pozornost a koncentraci. Také poskytuje pocit uklidnění a uvolnění, který může pomoci snížit stres a úzkost.

Pečené čaje mohou být podávány v různých formách – horké, studené, s mlékem nebo bez něj. Můžete si je vychutnat samotné nebo jako součást své oblíbené směsi čajů.

Vzhledem k mnoha zdravotním přínosům a vynikající chuti, je pečený čaj skvělou alternativou k běžným čajům. Pokud si chcete dopřát zdravou a chutnou alternativu k běžným nápojům, určitě si vyzkoušejte šťavnatý pečený čaj.

GojiSOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: