Powerjóga

powerjóga praha cvičení
Powerjoga

Powerjóga si získala značnou popularitu. Tento kompromis mezi silovým a relaxačním cvičením je velmi harmonickým a stravitelným cvičením pro širokou veřejnost. Nevyžaduje zvládnutí náročných pozic klasické jógy a přesto je jejím cílem rozvoj fyzických a psychických schopností, ale také harmonie a odbourání napětí a stresu.

Powerjóga využívá pouze možností vašeho těla. Nenápadnou metodou zlepšíte osvojí ohebnost i sílu, výkon kardiovaskulárního systému i dechovou kapacitu plic. Pokud se intenzivně a jednostraně věnujete vrcholovému sportu, je power jóga ideální kompenzační cvičení. Pokud jste nikdy systematicky necvičili, můžete vklidu začít právě s tímto druhem cvičení, je vpodstatě vhodné pro každého. Powerjóga vytvaruje a zformuje tzv. svaly centra, jejichž stav má často přímý vliv na celkovou fyzickou kondici, kondici vnitřních orgánů, ale i vaší imunitu, tedy i to jak jste odolní vůči nemocem.

Jóga je matka Powerjogy

Powerjóga je vlastně moderní forma jógy, která se zaměřuje na fyzickou náročnost a posilování těla. Tato forma jógy vznikla v 90. letech minulého století a rychle si získala popularitu po celém světě.

Powerjóga se vyznačuje rychlým tempem, intenzivním cvičením a zahrnuje v sobě prvky klasické jógy, pilates, posilování a stretching. Cvičení probíhá většinou na hudbu a cvičící se soustředí na svůj dech a pohyby těla.

Co je cílem cvičení Powerjógy a jak a kde se cvičí?

Cílem powerjógy je posílit celé tělo, zlepšit pružnost a vytrvalost a zároveň snížit stres a zlepšit psychickou pohodu. Díky tomu se powerjóga stává oblíbenou formou cvičení nejen mezi jógu nadšenci, ale i mezi sportovci a lidmi hledajícími efektivní způsob posílení těla a zlepšení kondice.

Powerjóga se cvičí na speciálních podložkách a vyžaduje pohodlné oblečení, které umožňuje volný pohyb. Pokud si chcete powerjógu vyzkoušet, doporučuje se navštívit lekci s instruktorem, který vám pomůže s technikou cvičení a zaručí bezpečnost během cvičení.

V powerjóze se využívají různé pozice a asany, které pomáhají posilovat svaly, zlepšovat rovnováhu a pružnost těla. Cvičení zahrnuje také dýchací techniky, které pomáhají uvolnit napětí a zlepšit koncentraci.

Powerjóga je vhodná pro lidi všech věkových kategorií a fitness úrovní. Pokud hledáte efektivní způsob, jak posílit své tělo a zlepšit své zdraví, může být powerjóga pro vás tou správnou volbou. Navíc, díky svému dynamickému charakteru, může být cvičení powerjógy zábavným a motivujícím zážitkem.

Vašek Krejčík, propagátor power jógy v Česku na stránkách Power Yoga Akademie (www.bmsa.cz): „…Já Vám v powerjóze nabízím pouze cvičení, které také má filozofii – být fyzicky a psychicky zdatní v rozmezí našeho běžného života. Každý z nás jsme jiní, každý chceme něco jiného a proto, vždy máte na výběr. Nejhorší je sedět a nechat tělo na pospas civilizačním vlivům, které na nás působí každý den. Přidejte se mezi lidi, kteří se o sebe starají. Uvidíte, že budete spokojeni…“SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: