Rotoped nebo recumbent na cvičení doma

Nemáte čas ani moc velkou kreativitu v vymýšlení sestav pro cvičení doma? Zkuste schazovat kila nebo udržovat kondici na rotopedu. V domácím cvičení stále vede i přes množství nových produktů jakými jsou steppery nebo běžecké trenažéry. Především pro svojí jednoduchost ovládání, tichý chod, cenovou dostupnost a to, že jezdit na rotopedu může téměř každý díky možnosti kontrolovat si optimální zátěž a cvičit poměrně šetrně, přesto účinně. Rotoped je vhodný i na cvičení pro seniory.

Fitness pomůcky za super ceny pro posilování i cvičení doma >>

Pokud chcete schazovat přebytečná kila nebo sledovat jak pokračuje vaše zlepšení, rozhlédněte se po přístroji, který vám umožní měření tepové frekvence. Tuky budete pálit pouze v tzv. aerobním pásmu tepové frekvence. Toto pásmo si musí každý individuálně vypočítat. Pokud budete na rotopedu šlapat alespoň 3x týdně a udržíte tepovou frekvenci v aerobním pásmu po domu 30-40 minut, dosáhnete snížení hmotnosti a redukce přebytečného tuku po celém těle.

Absolutní novinkou jsou recumbenty, velmi ergonomické a maximálně pohodlné rotopedy se sedlem, které připomíná spíš křeslo, protože má i opěradlo. Cvičit na něm můžou lidé při rekonvalescenci nebo rehabilitující po úrazech.

Volte vždy rotoped vhodný pro výšku a váhu cvičence. Ideální je, pokud jdou kromě sedla také polohovat řidítka. U sedla je důležité tvarování, nepodceňte jeho výběr, volte anatomicky tvarovaný. Při delším sezení je nepohodlné sedlo skutečně nepříjemné.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: