Trendy fitness aerobic oblečení 2014

Ne vždy je potřeba vybírat sportovní oblečení od výrobců světových značek, přesto je dobré hledět na kvalitu. Legíny a top Nike, které jsem si pořídila před pěti lety na aerobic, nevykazují žádné větší známky opotřebení a jsou stále relativně módní. Pamatuji si, že mi cena přišla tenkrát vysoká, ale s odstupem času musím konstatovat, že šlo o investici, protože životnost levnějších kousků, které jsem si v průběhu let pořídila, často trvala pár týdnů, a u některých se trhaly švy již po první zátěži, po vyprání pak materiál zcela ztratil barvu nebo pružnost. Z českých výrobců se dá kvaltní oblečení počídit od Litex.

Jaké oblečení pořídit v roce 2014 do sportovního šatníku?

Boty na aerobic a fitness

Základem je samozřejmě dobrá obuv. Do tělocvičny by měla mít dobrou podrážku a na aerobic by měla být velmi odlehčená, tahání těžší botky při rychlejších krocích mohou odnést vaše kolena.
Pro ženy, se hodí na běžné cvičení ohodlná kožená obuv na fitness pro univerzální použití, která nabídne dobrý poměr mezi funkčností a cenou. Svršek bývá většinou ze syntetické kůže, neměla by chybět mezipodrážka zajišťující nízkou váhu obuvi a dobré odpružení.
Pro závody a sportovní aerobic je nutná velmi kvaliní dámská kožená obuv určená pro sportovní soutěžní aerobic. Stabilní podešev by měla zajistit optimální podporu chodidla, kotníková varianta pak slouží pro fixaci kotníku při intenzivním cvičení.

Sportovní podprsenka

Troufám si říct nejdůležitější kousek z celého šatníku, hned po obuvi, opět zejména na high a step aerobic a běhání. U kvaltiní sportovní podprsenky jsou samozřejmostí nastavitelná záda a ramínka a zhotovení z speciálního materiálu, jehož vlastnosti – odvádění vlhkosti, omezení pocení, prodyšnost – jsou neocentelné zejména právě při intenzivním cvičení nebo běhání.

Sportovní soupravy

Oceníte zejména pokud chodíte běhat v podzimním počasí, nebo aby jste nenachladli při protahování po zvýšeném tempu cvičení. Celkem nezáleží na střihu a barvě, ale materiál volte důkladně. Kromě toho, že některé dražší se vyznačují značnou životností, jsou také velmi příjemné na nošení a optimalizují pocení.

Legíny

Dlouhé legíny kalhoty na aerobic a zumbu jsou univerzál jak na cvičení, tak na taneční hodiny i běhání.
Legíny na kolo – na spinning, ale také třeba na bosu training volte raději legíny v kratších délkách s nerozšířenými nohavicemi, v létě je možná využijete také na cyklistiku. Variantou jsou i dámské legíny pod kolena s manžetou na nohavicích.

Termoprádlo

Na outdoorové zimní sporty se vám velmi může hodit termoprádlo, jde o druh spodního prádla, který má tu vlastnost, že velmi dobře odvádí pot a zároveň slouží jako termoizolační vrstva, takže na běžkách nebo na sjezdovce, či vysokohorské turistice nebudete mrznout.

Softshellové kalhoty a bundy

Oblečení, které oceníte v jakém koliv outdooru v podzimním, zimním nebo jarním období. Seženete ve varianách od turistiky až po lyžování ve vysokohorském terénu.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: