TRX training – efektivní cvičení na závěsném systému

Přibližně na jaře roku 2010 začala fitnesscentra zařazovat do rozvrhů jako novinku cvičení metodou TRX. TRX je obvykle spojováno s použitím speciálních cvičebních pomůcek – závěsných pásů. Jde však především o propracovaný a velmi efektivní cvičební systém na bázi práce s vlastní váhou těla. Cvičení TRX není jen populární novinkou pro fitness centra, tento systém cvičení již dávno využívají ve své přípravě pofesionální sportovci a vojáci.

Závěsný posilovací systém pro TRX

TRX je cvičení pomocí vlastní váhy zavěšením určité části těla za speciální pásy. Využitím váhy vlastního těla a nutnosti balancovat dochází k rozvoji stability, hybnosti a zpevnění posturálního svalstva. Cvičení je velmi rozmanité, zábavné, účinné a zároveň má velmi jednoduché provedení. Na Fitness Anywhere můžete shlédnout několik videoukázek a tipy na TRX cviky.

Koupit TRX závěsný posilovací systém od 579 Kč >>

Statistiky testování vojáků uvádějí, že u 50% testovaných došlo ke zepšení výkonů a 80% snížení úrazovosti v porovnání se skupinou, která se TRX cvičení neúčastnila.

Výhoda TRX spočívá také v možnosti ovlivňování úrovně cvičení, TRX je přizpůsobitelné cvičení pro širokou škálu veřejnosti od neaktivního seniora až po profesionálního atleta. Cvičit můžete kdekoliv, kde je možné zavěsit popruhy, nároky na prostor jsou minimální, takže si ho můžete vzít ssebou kamkoliv, i tam, kde podmínky neumožňují komplexní cvičení se závažím.

Výhody TRX cvičení

Mezi hlavní výhody TRX patří:

  • Možnost použití doma nebo na cestách
  • Cvičení podle individuálního režimu a intenzity
  • Kompenzace cvičební rutiny
  • Profesionální výsledky kdekoliv, kdykoliv
  • Efektivita
SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: