Zumba

Latinsko-americké tance jsou velmi oblíbenou zábavou. To, že se skvěle hubne při tanečních lekcích salsy v tanečním studiu už některé z našich čtenářek určitě vědí. Strhující tempo a rytmus hudby je to, co rozhýbe každého. V roce 2009 se začal českými fitnescentry lavinovitě šířit styl Zumba. Jedná se o fitness cardio hodiny ve kterých si zacvičíte (nebo zatančíte) něco jako hybridní salsu a zároveň spálíte spoustu kalorií.

Kolébkou tohoto cvičení je Jižní Amerika, nebojte se, nemusíte mít na sobě drahé šatečky s flitry a krátkou sukénkou a vysoké podpatky, tyto hodiny se tančí v běžném fitness oblečení. Cvičení přitom vychází kromě Salsy i z tanců Merenque, Čača, nebo Samba.

Jak může vypadat cvičení Fitness Zumba, můžete shlédnout například na spoustě videa, která najdete na youtube.com. Jistě uznáte, že pod vedením temperamentní lektorky na hudbu, která nikoho nenechá v klidu, může jít skutečně o strhující, výživnou a nakažlivou zábavu. Pokud chcete mít zejména štíhlý pas, tvarované boky a pevný zadek, pak je toto cvičení přesně pro vás, spálíte tolik kalorií a přitom ani nebudete cítit, jak moc cvičíte.

Zumba před pár lety zastínila aerobic a všechny jeho formy. Proč? Protože je to taky aerobní cvičení, ale prezentováno jako mnohem zábavnější: „cvičíte aniž by jste si uvědomoval/a, že cvičíte“.

Proč je zumba tak populární

Ve skutečnosti je Zumba populární proto, že ten kdo potřebuje cvičit, ale má malou motivaci u zumby nejspíš vydrží. Ženy milují rytmický a navíc exotický tanec, je proto snažší dostat je na hodinu aerobiku s prvky latiny než na p-class nebo high aerobic, které zavánějí spíš dřinou a námahou. Zumba může být perfektní na odreagování, ale i hubnutí. Každopádně se od jiných aerobních forem ve své podstatě neliší. Ten, kdo zumbou začal, možná nakonec po pár schozených kilech zjistí, že mu docela vyhovuje, když občas zajde na jógu nebo pilates, aby se posunul dál a trochu vykompenzoval i další svaly a že má nyní mnohem větší výdrž a motivaci třeba na kole. Jednoduše řečeno, když u něčeho vydržíte, vaše motivace se časem nejpíš zvnitřní, takže i u jiného pohybu nebudete mít problémy, a pokud ne máte nejspíš tak chronicky malou motivaci, že časem skončíte i se zumbou.

Zumba oblečení

Trend mít vhodné zumba oblečení je až přehnaný. Taky souvisí s motivací. Mít pěkné oblečení může pozitivně ovlivňovat vaší motivaci. Možná na něj budeme jednou vzpomínat jako na to, jak jít cvičit v 80. -tých letech bez pletené čelenky, dresu a návleků bylo úplně „out“. Zásadnější je možná správný výběr bot na zumbu. Vhodné boty by měly být ohebnější než ty aerobikové, spíš takové jako na street dance, které se dají sehnat v tanečních obchodech. Nejdůležitější je hudba, pokud máte dobrou hudbu nebo video a víte trochu jak na to, zvládnete nakonec zumbu i ve vašem obýváku.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: