Bolest sakroiliakálního skloubení – bolesti SI

Sakroilická (SI) bolest kloubů je bolest v dolní části zad a hýždí. Bolest je způsobena poškozením nebo poškozením kloubu mezi páteří a kyčlí. Sakroilická bolest může být zaměnitelná s jinými problémy kyčlí. Přesná diagnóza je důležitá pro určení zdroje bolesti. Prvním opatřením pro zmírnění bolestí je nejprve kompenzační cvičení a fyzioterapie, omezení zátěžových aktivit, strečinkové cvičení, léky proti bolesti a injekce kloubů. Také je potřeba zamyslet se nad ideální polohou ve spánku.

Ortézy a ortopedické pomůcky kompletní nabídka >>

Co je sakroilická bolesti kloubů?

SI klouby jsou umístěny mezi iliac kostí a sacrum, spojující páteř a kyčle. Oba klouby poskytují podporu a stabilitu a hrají významnou roli při absorbování nárazu při chůzi a zvedání.
Příznaky a symptomy bolesti SI začínají v oblasti dolní části zad a hýždí a mohou vyzařovat do dolní části kyčelního kloubu, slabiny nebo stehna. Příznaky se zhoršují při sezení, spánku, chůzi nebo chůzi do schodů. Často je SI kloub bolestivý, protože příčina je v nerovnoměrném zatížení jedné strany těla z důvodu disbalance ať už při sezení, spánku, výkonu nějaké činnosti ve strnulé poloze, nebo nošení břemen. Jaké jsou příčiny?

Kloub SI může být bolestivý v důsledku pádu, pracovního úrazu, dopravní nehody, těhotenství a porodu nebo operace kyčle a páteře (laminektomie, lumbální fúze). Bolest kloubů SI může nastávat, když pohyb v pánvi není stejný na obou stranách. Nerovnoměrný pohyb může nastat v případě, že jedna noha je delší nebo slabší než druhá noha, nebo s artritidou u problémů kyčle nebo kolena.

Pouze lékařské vyšetření páteře pomůže určit, zda je kloub SI zdrojem bolesti.  Existují specifické testy, které určují, zda je kloub SI zdrojem bolesti. Mohli byste být požádáni, abyste stáli nebo se pohybovali v různých pozicích a ukázali, kde máte pocit bolesti. Lékař může manipulovat s klouby nebo pocit citlivosti na váš kloub SI. Rentgen může být také doporučen, aby pomohl při diagnostice a kontrole dalších problémů spojených s páteří a kyčlí.

Prevence SI bolestí (SI join pain):
SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: