Gymnastický míč na cvičení

Gymnastický míč na cvičení, původně používaný jako balanční pomůcka pro rehabilitační účely získal za poslední léta velkou popularitu mezi širokou veřejností společně s overbally nebo balančními podložkami. Cvičení na velkých gymnastických míčích si oblíbily těhotné, lidé s nadváhou, děti i senioři.

Správně provedené cvičení na velkém gymnastickém míči může být stejně účinné a zároveň vhodné pro širokou veřejnost podobně jako cvičení pilates. Cílem cvičení je maximální posílení oslabených svalů, rehabilitace bez rizika zranění.

Výhody cvičení na gymnastickém míči

Na velkých gymnastických míčích můžete účině zpevňovat a mobilizovat vnitřní svaly v oblasti páteře, aniž by jste přetěžovali klouby. Můžete na něm sedět při mírném pohupování a kroužení hýžděmi (pozor na pád, pokud máte problémy se stabilitou, tak se přidržujte) a aktivně tak rehabilitovat i posilovat pohybový aparát třeba před televizí.

Gymnastické míče a další fitness pomůcky pro posilování i cvičení doma za super ceny >>


Pokud si nejste zcela jistí, že cvičíte správně, cvičte vždy pod dohledem zkušeného cvičitele, nebo fyzioterapeuta!

Výhody cvičení na gymnastickém míči jsou zejména:
– omezení bolesti zad a přetěžování páteře v těhotenství
– rozvoj motoriky kojenců a batolat
– protažení ztuhlé svalů zad
– aktivní posilování svalů celého těla
– šetrné cvičení obézních a z nadváhou (na trhu jsou míče o různé nosnosti až do 300 Kg).

Velký gymnastický míč snadno seženete na internetu, můžete si ho nechat doručit kamkoliv. Míče s větší nosností a míče z velmi kvalitního PVC jsou o něco dražší, ale mají velkou životnost a nezávadnost.

Jak vybrat správnou velikost gymnastického míče? Obvyklé průměry míčů pro dospělé

jsou tři velikosti Ø 55, Ø 65 a Ø 75 cm.
Ø 55 cm postava do 160
Ø 65 cm postava 160-175
Ø 75 cm postava 175 a více

Kde cvičit na gymnastickém míči? Začněte hned a třeba doma

Hodiny pod vedením instruktora nabízí fitcentra nebo rehabilitační centra.

Nicméně základy najdete na Youtube, můžeme doporučit Pilates na míči a Cvičení na velkém míči, přípdně speciální videa věnované cvičení na míči pro těhotné.

Na interentu je možné najít i videa na dynamické cvičení na míči, posilování a protahování, pro zkušenější cvičence. Každopádně stojí za shlédnutí i pokud začínáte.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: