Proč jablečný ocet pomáhá při hubnutí?

Jablečný ocet na hubnutí

Jablečný ocet se často používá jako pomocník při hubnutí a zlepšení zdravotního stavu. Tento nápoj je složený z jablečného moštu, který je kvašen a fermentován, aby se z něj vyrobil ocet.

Důvod, proč jablečný ocet funguje na metabolismus

Výzkum ukazuje, že jablečný ocet může pomoci snížit chuť k jídlu a zvýšit metabolismus, což může být prospěšné při snižování tělesné hmotnosti. Jablečný ocet také obsahuje kyselinu citronovou a octovou, která má potenciálně inhibovat ukládání tuků v těle.

Jablečný ocet a stres

Stres má také vliv na naše tělo a může vést k přibývání na váze. Jablečný ocet má protistresové účinky a může pomoci snížit hladinu stresových hormonů, jako je kortizol, což může být prospěšné pro udržení zdravé hmotnosti.

Známky nízké hladiny draslíku

Nízká hladina draslíku se může projevovat příznaky, jako je slabost, únava a bolesti svalů. Jablečný ocet může být bohatým zdrojem draslíku a pomoci tak zvýšit jeho hladinu v těle.

Jak jablečný ocet pomáhá imunitnímu systému

Imunitní systém je důležitý pro naši ochranu před nemocemi a infekcemi. Jablečný ocet může pomoci posílit imunitní systém tím, že podporuje produkci bílých krvinek a bojuje proti škodlivým bakteriím.
Je bohatý zejména na vitamíny B1, B2, B6 a C, kyselinu listovou a pantothenovou a minerální látky, jako je například hořčík, fosfor, draslík, železo nebo vápník.

Pár slov na závěr

V každém případě je však třeba brát na vědomí, že jablečný ocet není zázrak a neměl by být považován za jediný způsob, jak dosáhnout zdravého tělesného stavu a ztráty hmotnosti, ačkoliv jablečná vláknina má za následek navození pocitu sytosti a zároveň napomáhá k rychlejšímu spalování kalorií.
Je důležité dodržovat zdravou a vyváženou stravu s dostatkem bílkovin a vlákniny a současným omezením cukrů.

Jablečný ocet – široká nabídka v různých formách zde >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: