Když vás má ve spárech hormonální nerovnováha (PMS, menopauza)

Ať už trpíte problémy spojenými s klimakteriem (menopauza), předmenstruačním syndromem (PMS) případně se pokoušíte neúspěšně o těhotenství, vyzkoušejte léčivou sílu přírodních fytoestrogenů, která je známá již několik staletí bez vedlejších účinků. Všechny tyto syndromy mají společného jmenovatele – nerovnováhu hormonů estrogen a progesteron v těle!

Příznaky mohou být u každé nerovnováhy různé, ale při bedlivém pozorování je zaznamenáte včas a můžete je zmírnit. Nepravidelná menstruace, časté migrény, návaly horka, neobvyklá nervozita, nezájem o sex to jsou signály počínající menopauzy. Menopauza bohužel zvyšuje riziko onemocnění srdce a rakoviny prsu. Náladovost a přecitlivělost, apatie, bolestivé prsy, deprese, snížená sexuální touha a chuť na sladké doprovází typický PMS – předmenstruační syndrom.

Produkty na PMS premenstruační syndrom >>

Přírodní fytoestrogeny na menopauzu a PMS

hormonalní nerovnováha menopauza PMS těhotenství fytoestrogeny
Projevy menopauzy

Než vám lékař předepíše hormonální léky na vaše příznaky, zmírňujte preventivně problémy přírodními přípravky z alternativní medicíny. Fytoestrogeny se nacházají v přírodních zdrojích, jde o přípravky obsahující mateří kašičku nebo pyl, případně fytoestrogeny, které obsahuje sója, či červený jetel. Jejich užívání  spojené s optimálním pohybem a cvičením vám mohou nejen výrazně ulevit od problémů spojených s nerovnováhou hormonů v ženském těle, která pronásleduje mnoho žen ve všech životních obdobích, ale také prodloužit váš život.

Mezi nejúčinějšími přírodními produkty na hormomální nerovnováhu (obsahující fytohormony – přírodní progesteron, brzdící tvorbu estrogenu) můžeme doporučit zejména tyto:

Produkty na menopauzu kompletní nabídka >>

Sarapis

Sarapis – základ tvoří fytoestrogeny ze sóji a červeného jetele, které mají účinky především na potíže v období menopauzy.

Regevit

Regevit – základem je rdesno, vytrvalá bylina pocházející z Číny, která má velmi silné antioxidační účinky a je využívána po staletí čínskými mistry bojových umění na dlouhověkost a prodloužení období síly a vitality.

Wild Yam

Wild Yam – obsahuje smldinec chlupatý, má výrazný účinek na rovnováhu ženských pohlavních hormonů estrogenu a progesteronu, zpomaluje proces stárnutí.

Gynex

Gynex – obsahuje velké množství bylin s přírodními fytoestrogeny a dokáže působit na široké spektrum problémů spojených s hormony, tedy PMS i menopauza a dokonce je vhodný pro muže

Kustovnice čínská

Kustovnice čínská – je vpodstatě jídlo, objevila jsem jí při hledání něčeho, co by mělo podobné účinky na zdraví jako vlašské ořechy, na které mám bohužel alergii, není to vyloženě lék, ale vzhledem, že ho ve velkém konzumují obyvatelé himalájských lokalit o jejichž dlouhověkosti nikdo nepochybuje a údajně mají všechno možné, co zahrnuje nejen vliv na hormonální rovnováhu, zařadila jsem jí do svého zdravého jídelníčku okamžitě.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: