Lázeňské wellness pobyty pro zdraví

Lázně na zkoušku pro tělo, mysl a duši

Západočeské lázně - Mariánské lázně, Karlovy vary, Františkovy lázně

Ať už se rozhodnete pro pobyt v západočeském lázeňském trojúhelínku, pro jižní Moravu, nebo pro lázně v podhůří Jeseníků pohoda a relaxace při tří či vícedenním wellness pobytu v českých lázních by měla být na seznamu vašich priorit! Blahodárné působení kvalitní lázeňské kúry přetrvává dlouhou dobu po jejím ukončení.

Frantiskovy Lazne

V západočeském lázeňském trojúhelníku, který tvoří Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně najdete špičkové 4-hvězdičkové hotely, které jsou vyhledávané zahraniční i českou klientelou a bezesporu na nejvyšší evropské úrovni. Nejvyhlášenější hotely jsou umístěny poblíž kolonád, obklopeny přírodními parky, ve městech zasazených do pohádkových lesů rezezvace CHKO Slavkovský les si hosté můžou dpořát lázeňské procedury z celého světa. Vnitřní i vnější bazény hotelů a vířivek s minerální vodou jsou rájem pro mladé i staré. Lázně hojně využívají k léčbě balneoprocedur, díky léčivé síle minerálních léčivých pramenů západočeských lázní. Denní fitness programy přinášejí vitalitu starším lidem, rekondici po operacích, úrazech a nemoci. Dietní jídla a vegetariánská jídla v nabídce lázeňských restauací jsou samozřejmostí pro gurmány, kteří si uvědomují léčivou sílu jídla.  Na pěší i cyklistické průzkumy zve zalesněné okolí, které celé oblasti dodává příjemný ozón a klima s množstvím čistého vzduchu.

Jihomoravské lázně a Jesenické podhůří

Hotel Palace Luhacovice

Z jihomoravských lázní jsou nejznámější pravděpodobně Luhačovice, čtvrté největší a jedny z nejkrásnějších lázní v České republice. V poslední době hosté také více vyhledávájí s oblibou další lázeňská města v regionu, třeba Lázně Hodonín – jedno z nejnovějších lázeňských zařízení v České republice nebo lázně Ostrožská nová ves – specialista na kožní nemoci a lupénku. Svou nízko položenou polohou a dobrou dopravní dostupností jsou lázně na Jižní Moravě vhodné také pro lázeňské pobyty pro seniory. Pohodová atmosféra lázní rodinného typu navíc vytváří ideální podmínky pro úspěšné léčebné procesy a dokonalou regeneraci.

Na severozápadě Moravy, najdeme několik lázeňských perel jesenických hor a jejich podhůří – lázně Jeseník, Karlova studánka nebo Velké Losiny – nejznámější a nejstarší moravské termální lázně s dlouholetou tradicí. V těchto lokalitách vyvěrá mnoho pramenů velmi kvalitní horské vody, z nich má své jedinečné složení a účinky. Příjemné prostředí pro aktivní a wellness rekreantů a krásná čistá krajina nabízí komplexní léčebnou terapii na vysoké úrovni.

Lázně Třeboň nebo Poděbrady

Také další české lázně, napříkald Třeboň nebo Poděbrady, stojí za zmínku. Ve většině lázeňských hotelů můžete využívat fitness, sauny a lékařský dozor, je zde možnost podpořit zdraví aktivními krátkodobými wellness pobyty nebo relaxovat s indikovanou lázeňskou léčbu. lékařské wellness centrum s širokou škálu procedur z masáží, koupelí, křoviny a zábaly – v kombinaci s různými zdravotnických služeb, bazénový komplex s vodními atrakcemi, bowling, squash, tenisová hala a kurty, fitness, turistika, cykloturistika jsou hostům k dispozici.

Komplexní lázně hrazené pojišťovnou

Český zdravotní systém hradí komplexní lázeňské pobyty pro dospělé a děti se schváleným návrhem pro lázeňskou péči v délce 21 dnů, případně 14 dnů, u vybraných diagnóz se vrátila zpět délka pobytu na 28 dní. Mezi hlavní indikace pro schválení pobytu v lázních patří: nemoci onkologické, nemoci oběhového, trávicího, dýchacího, močového a pohybového ústrojí,
nemoci z poruch látkové výměny, nervoé nemoci, duševní poruchy, kožní a gynekologické nemoci. Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.

Doporučujeme:

Termály Velké Losiny – Ubytování a hotely Termální lázně Velké Losiny

Moderní lázně pro příjemný pobyt celé rodinySOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: