Medvědí česnek a syrový česnek na posílení imunity, zdraví a léčbu jako přírodní antibiotika

Kuchyňský česnek- léčivé účinky

Kompletní nabídka česneků pro zdraví v mnoha formách >>

Hojně používaný v naší i světové kuchyni, pro svůj silný zápach některými nesnášený, patří mezi velmi léčivé rostilny – někdy je označovaný jako přírodní antibiotikum. Ve starověku a středověku mu kromě léčivé moci přisuzovali i moc magickou. Obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů je také bohatý na flavonoidy a silice. Ze silic je nejdůležitější aliin, který dokáže bojovat proti parazitům, má antibaktriální účinek, podporuje snižování krevního tlaku a dokáže vyloženě nakopnout oslabenou imunitu.

cesnek-medvedi-kuchynsky-cesnek

Pro zachování účinku aliinu je dobré jíst česnek syrový. Jen jednou jsem zkusila nejsyrovější variantu – poklnutí česneku rozdrceného jen se solí. Musela jsem překonat chvilkovou žaludeční nevolnost a pálení žáhy, ale během dne jsem se zbavila příznaků počnajícího nachlazení. Pak jsem začala celkem pravidelně jíst rozetřený česnek s kouskem nastrouhaného jablka a medem na podporu imunity a to snáším i bez nepříjemné nevolnosti. Samozřejmě existují i mírnější způsoby přípravy (miluji česnek pečený) – ale taková tepelná úprava může účinky hodně oslabit.

Medvědí česnek

Podobné účinky má také bylina – medvědí česnek, u něj se častěji v kuchyni se využívá rostilna celá včetně nati způsobem, jakým se vyušívají jiné zelené byliny – na pesto, do salátů, omáček a polévek podobně jako petrželka. Zázračné účinky medvědího česneku jsou údajně ještě silnější než u klasického česneku.


Česnek



SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: