Posilování břicha

Ráda bych shrnula několik zásad týkajících se vzhledného a pevného břicha zbaveného tuku. Pod tukovou vrstvou břicha se může skrývat vypracované svalstvo. Proto všechno, co se týká vzhledu břicha nemůžeme dosáhnout jen posilováním, ale většinou svůj cíl stanovujeme spíš jako hubnutí partie břicha.

1. Posilováním břicha nemizí tuk na břiše. Tuk na břiše ubývá rovnoměrně s celkovými úbytky tuku v těle.

2. Pro úbytek tuku v těle je nezbytný intenzivní aerobní trénink minimálně v rozsahu 30 minut, v 60% pásmu maximální tepové frekvence.

3. Potraviny s nízkým glykemickým indexem vaší snaze pomůžou.

4. Břicho je nutné posilovat celkově, přestože je složeno z několika svalů.

5. Pozor na přetěžování bedrokyčlostehenního svalu, před a po posilování se věnujeme jeho důslednému protažení a nezvedáme se při zkracovačkách do většího úhlu výše než 40 stupňů.

6. Správně prováděné zkracovačky jsou nejlepším cvikem na přímý břišní sval. Při zvedání se spíše sbalujeme, zvedáme hlavu, ramena a lopatky. Bederní oblast musí být zafixovaná k podlaze. Ve výdrži v horní poloze vydechujeme. (provádíme 20x ve 3-4 sériích)

7. Pánevní dno posilujeme v lehu na zádech mírným podsazením pánve a spoučasným přitažením kolen k hrudníku, nebo pouhým podsazováním jako když se snažíte zadržet moč. (provádíme 20x ve 3-4 sériích)

8. Šikmé břišní svaly můžeme posilovat ve stoje s tyčí položenou na ramena, kterou držíme na koncích. S výdechem přetáčíme trup střídavě do leva a doprava. (provádíme 30x ve 3-4 sériích)

Související články:
Jak na jarní hubnutí
Jídelníček na hubnutí
Balanční cvičení pro kondici
Cvičení na spalování tuku
Ideální intenzita cvičení
Glykemický index potravinSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: