Tai Chi

Tai Chi cvičení je starodávná čínská cvičební metoda (nebo spíš původně čínské bojové umění), která napomáhá tělu získat duševní a fyzickou rovnováhu za poměrně minimálních nároků na prostor a pomůcky.

Vzhledem k tomu, že nevyžaduje předchozí zkušenost ani vytrénované tělo, je vhodná opravdu pro každého a v zahraničí je velmi oblíbená a vhodná jako cvičení pro seniory.

Lidé si často spojují toto cvičení spíše s meditací a spirituálními aspekty. Jde o cvičení, který má přímý vliv na fyzičku. Spočívá v provádění ladných pohybů (tzv. formy), které vypadají velmi jednoduše, přesto vyžadují koncentraci, koordinaci a balanční rovnováhu. Podobně jako u jógových cvičení tímto způsobem dochází k rozvoji, posílení a protážení různých svalových skupin.

Jedná se vlastně o psycho-fyzickou relaxaci, která může velmi vhodně kompenzovat zatížení z jakéhokoli jiného sportu, nebo psychického vypětí. Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, můžete tak přispět ke zlepšení svého stavu.

Cvičte doma nebo venku. Nezapomeňte, že existují hudební nahrávky speciálně na Tai Chi, které vám pomohou naladit správnou atmosféru. Pokud cvičíte ráno, potom připravíte efektivně svůj organismus na každodenní zátěž.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: