Tepová frekvence na spalování tuku

tepova-frekvence-cviceni
tepová frekvence

Není důležitější proměnná, kterou se zabývat, když chcete cvičit a hubnout – tepová frekvence, srdeční tep, anglicky heart rate. Pokud jste o ní dosud neslyšeli, tak si o ní něco zjistěte a poznatky zahrňte ihned do vašeho cvičení, především, když to s cvičením, hubnutím a svým zdravím myslíte vážně a dlouhodobě chcete být v kondici a fit.

Tepová frekvence přesně ukazuje, zda při cvičení spalujeme tuk, namáháme-li se málo nebo moc. Spalování tuku totiž probíhá jen v aerobním pásmu tepové frekvence! Výpočet pásem jsme do detailu i s příkladem popsali v článku „Výpočet ideální intenzity cvičení – tepová frekvence pro spalování tuku„. Přestože je v dnešní době mnoho přístrojů (tzv. pulsmetry nebo sporttestery), specializovaných na automatické měření tepové frekvence, není na škodu o tom něco vědět do hloubky.

Přístoje pro měření tepové frekvence

Nejjednodušší způsob měření tepové frekvence a nejpohodlnější. Jsou buď zabudované ve stroji, na kterém cvičíme, případně na kole, nebo můžeme mít pulsmetr přímo na ruce v podobě hodinek – pulsmetru. I když to za vás pulsmetr změří, určitě není na škodu vědět, co měříte a proč před tím, než si ho pořídíte.

Pulsmetry jsou důležitými nástroji pro měření srdečního tepu během fyzické aktivity. S jejich pomocí mohou sportovci sledovat svůj výkon a zlepšovat své tréninkové metody. Existuje mnoho různých typů pulsmetrů na trhu, ale některé jsou jednoznačně lepší než ostatní. V tomto článku se podíváme na

Nejlepší pulsmetry dostupné v roce 2023:

  1. Polar H10 Polar H10 je profesionální pulsmetr s vysokou přesností měření. Má široký rozsah měření a je kompatibilní s mnoha různými sportovními aplikacemi. Tento pulsmetr se také snadno připojí k vašemu smartphone pomocí Bluetooth, takže můžete snadno sledovat svůj výkon a získat přesné informace o své fyzické aktivitě.
  2. Garmin Forerunner 945 Garmin Forerunner 945 je vysoce kvalitní GPS sportovní hodinky s mnoha funkcemi, včetně přesného měření srdečního tepu. Tyto hodinky jsou navrženy pro sportovce všech úrovní a mají vysokou odolnost vůči vodě a prachu. S funkcemi jako např. zobrazení přetížení tréninku, sledování spánku a detekce pádu, jsou hodinky Forerunner 945 skvělou volbou pro sportovce, kteří chtějí mít k dispozici širokou škálu funkcí.
  3. Apple Watch Series 7 Apple Watch Series 7 je více než jen hodinky, jsou to skvělý doplněk pro všechny, kteří se snaží udržovat své zdraví a kondici. Tyto hodinky mají mnoho funkcí, včetně sledování srdečního tepu, které je přesné a snadno použitelné. S těmito hodinkami můžete také sledovat svůj spánek, kroky, vzdálenost, kalorie a mnoho dalšího. Díky tomu jsou hodinky Apple Watch Series 7 skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí mít všechny své fitness informace na jednom místě.
  4. Fitbit Charge 5 Fitbit Charge 5 je další skvělou volbou pro sportovce, kteří hledají spolehlivý a přesný pulsmetr. Tento pulsmetr má mnoho funkcí, včetně sledování srdečního tepu, kroky, spánek a dalších fitness informací. Fitbit Charge

Dnes už funkci měření tepové frekvence poskytují běžné fitness náramky, nebo chytré hodinky:

Nejprodávanější sporttestery a pulsmetry (chytré hodinky a fitness náramky) >>SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: