Vláknina Psyllium na hubnutí

Přírodní vláknina Psyllium a hubnutí

Psyllium je vláknina z indického jitrocele. Jedná se o jedinečný zdroje čisté přírodní vlákniny. Po smísení s tekutinou silně bobtná, vytváří gel a tím zvětšuje svůj objem až 40krát. Vláknina navozuje pocit sytosti, a tím přispívá ke snižování tělesné hmotnosti. Zvětšuje objem obsahu trávicího traktu a brání příjmu dalších energeticky bohatých potravin. Právě pro tyto vlastnosti je často vláknina skvělou pomůckou při hubnutí a součástí celé řady dietních opatření.
Vláknina, obsažená v tomto přípravku ve vysokém množství, příznivě působí na činnost trávicího traktu, především pak na funkci tenkého a tlustého střeva. Ve střevech váže značné množství vody, čímž dochází ke změkčení stolice a zvětšení jejího objemu. Psyllium Husk tak mechanicky stimuluje střevní pasáž a šetrným způsobem navozuje přirozený proces vyprazdňování. Tento přípravek přispívá ke zmírnění příznaků spojených s onemocněním gastrointestinálního traktu, jako je chronická kolitis, hemoroidy a zácpa. Zároveň snižuje riziko vzniku karcinomu tlustého střeva a konečníku, cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění.

V tenkém střevě vláknina zpomaluje vstřebávání sacharidů a zejména u osob s porušenou glukózovou tolerancí snižuje riziko vzniku onemocnění cukrovkou typu 2. Současně redukuje resorpci cholesterolu v tenkém střevě a tímto mechanismem snižuje jeho hladinu v krvi. Z experimentálních studií vyplývá, že přívod 1g vlákniny vede k poklesu hladiny cholesterolu v krvi v průměru o 0,5 – 2% a nepřímo tak snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Psyllium lze připravit jeho rozmícháním ve vodě, mléce či ovocné šťávě. Lze jej také konzumovat po jeho přidání do podmáslí či jogurtu. Po jeho požití je nezbytné vypít dalších 250 ml tekutiny a po dobu jeho konzumace důsledně dodržovat pitný režim. Prodává se ve formě prášku nebo kapslí.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: