Zázvor a jeho účinky

Jeslti jsem loni objevila malý a opravdový zázrak s účinky na imunitu, tak to byl rozhodně zázvor. Od doby narození druhého dítěte jsem neustále procházela cykly chřipek, projevů únavy a celkového vyčerpání organismu, objevily se problémy s pletí. Stárnu, říkala jsem si, ale pohled na mojí o třicet let starší neustále zdravou a aktivní maminku, která se navíc jako zdravotní sestra pohybuje v terénu mezi nemocnými, mi napovídal, že tím to stárnutí nebude.

Nechala jsem si preventivně vyšetřit krev, dbala na pravidelný spánek a přísun tekutin. Nakonec to jsem ale včetně pravidelného cvičení dělala vždycky. Teď jsem to jen hodně pozorovala, abych byla důsledná. Dost dlouho jsem přičítala svoje problémy nevyspání, jak se budily děti a taky tomu, že častěji přinesly různé virózy.

Pak povyrostly, spaly celou noc a ani moc nemarodily a já pořád nebyla já. Nechala jsemi si vyšetřit prsa. No prostě jsem se začala trochu přesouvat do kategorie „hypochondr“. Byla jsem tam tedy skoro jednou nohou, když jsem, vyzkoušela každodenní pití nálevu z nastrouhaného čerstvého zázvoru s pravým včelím medem a kapkou citrónu. Je leden a od léta jsem neměla ani rýmu, zlepšila se mi pleť a cítím se míň unavená.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: