Zdravotní účinky skořice

Skořice je koření, které se používá v mnoha kuchyních po celém světě a má mnoho zdravotních výhod. Jedním z nejvýznamnějších zdravotních účinků skořice je její schopnost regulovat hladinu krevního cukru a inzulínu v těle.

Inzulínová rezistence je stav, kdy tělo produkuje inzulín, ale buňky nejsou schopny ho správně využít. To může vést ke zvýšení hladiny krevního cukru a dalším zdravotním problémům, jako jsou například cukrovka a obezita. Skořice může být užitečná při prevenci těchto problémů díky své schopnosti zlepšovat citlivost buněk na inzulín.

Skořice pro zdraví, zdravotní účinky

Skořice obsahuje látku nazývanou kumarin, která může být pro některé lidi škodlivá v případě nadměrného konzumu. Avšak v malých dávkách, které se obvykle používají v kuchyni, má skořice pozitivní účinky na zdraví. Kumarin v skořici napomáhá k nižší hladině krevního cukru tím, že zlepšuje metabolismus cukrů a tuků v těle. To zase snižuje riziko vzniku inzulínové rezistence a dalších metabolických onemocnění.

Dalším zdravotním benefitem skořice je že posiluje imunitní systém a také její protizánětlivé účinky. Skořice obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům v těle a snižují záněty. Záněty jsou spojeny s mnoha chronickými onemocněními, jako je například rakovina, srdeční choroby a Alzheimerova choroba.

Skořice v různých formách kompletní nabídka >>

Kromě toho může skořice pomoci snížit cholesterol a krevní tlak, což zase snižuje riziko srdečních chorob. Skořice má také antimikrobiální účinky, které pomáhají bojovat proti infekcím a virům v těle.

Skořice může být velmi užitečná pro lidi s inzulínovou rezistencí a vysokým krevním cukrem, ale při konzumaci je třeba být opatrný. Doporučuje se používat skořici v malých dávkách, obvykle ne více než jednu čajovou lžičku denně. V případě, že trpíte závažným onemocněním, poraďte se s lékařem, zda je pro vás skořice vhodná.



SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:




SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: