Zhubněte jednou provždy 1-2-3 bestsellery – Mgr. Antónie Mačingová

Poselství knihy o dietě a hubnutí podle Antónie Mačingové Zhubněte jednou provždy do jedné věty by zřejmě znělo: Hubnutí není o přísné dietě, redukci tuku a kaloriích, ale o složení jídla a detoxikaci!

Neuvěřitelně mnoho knih na téma dieta a hubnutí omílalo dlouhá léta mantru redukce kalorií a tuků v jídelníčku na hubnutí. Neuvěřitelně mnoho lidí s nadváhou po celém západním světě přibývalo a přibývalo, přestože na trhu byly stále dostupnější nízkokalorické potraviny. Za deset let provozování těchto stránek jsme narazili na bezpočet dotazů popisující tyto zkušenosti – jak to, že nehubnu, přestože držím dietu a cvičím? Můj otec, který trpěl nadváhou dlouhá léta, držel přísné diety, po kterých nikdy nezhubnul a potýkal se roky s metabolickým syndromem, bral totiž mnoho toxických léků na projevy své nemoci. Samozřejmě můžete redukcí objemu jídla zhubnout, protože dočasně snížíte i příjem toxinů, bohužel za takového trápení a pojídání potravin, které vám vlastně nechutnají, že následně tělo reaguje masivním jojo-efektem a ještě horlivějším ukládáním tuku pro dobu, kdyby opět bylo hůře …

zhubnete-jednou-provzdy-2-mgr-antonia-macingova
Kniha Zhubněte jednou provždy 2 je pokračováním bestselleru Zhubněte jednou provždy 1.

.

Kniha Antónie Mačingové, troufám si říct, že bestseller, revolučně převrací některé teorie o množství přijatých kalorií při hubnutí a odpovídá na tyto léta sporné otázky ležící mezi řádky knih o dietách poměrně jednoznačně – základem úspěchu je detoxikační dieta, protože naše těla strádají pod náporem toxinů, stresující intoxikace ústí v řadu metabolických poruch, s nimiž se přirozené hubnutí stává naprosto zoufalým pokusem a vy donekonečna marně hubnoucí člověkem, podobným Sysifovi, který valí vždy bezpardonu zpět se hroutící obří kámen. A v řadě pokusů selhává jak snížení kalorií, tuku, tak zvýšení pohybové aktivity, přestože berete dietní jídlo jako životní styl, viděli jste všechny díly „Jste, to co jíte“, na lednici Vám visí plakát Cajthamlové s Havlíčkem a možná díky své nekonečné snaze dokonce pamatujete průkopnické knihy Rajko Dolečka.

Kromě těchto motivačních důvodů, najdete v knize přesně sestavený dietní 28 denní jídelniček s poměrně jednoduchými recepty z potravin, což vás překvapí asi nejvíc –které jsou dostupné a vůbec ne drahé. Mačingová ve své knize apeluje na detoxikaci organismu a vybízí k výběru organických „raw“ neboli syrových potravin. „Při detoxikaci se očišťuje krev, játra, ledviny a celý močový systém, střeva, lymfatický systém, kůže, dýchací cesty.“ Nabádá také ke zvýšení pitného režimu, tedy vše co vede k očistě orgánů, které mají na metabolické pochody v těle největší vliv. Mnoha lidem kromě naděje na zhubnutí navíc dává možnost posílení imunity, zvýšení vitality a celkového zlepšení vzhledu u zdraví. Recenze a zkušenosti čtenářů referují kromě váhových úbytků také dobré výsledky u onemocnění cukrovkou, předmenstruační syndrom, akné. Lidé trpící depresí se cítí po dodržování dietních receptů po několika týdnech klidnější a vyrovnanější.

zhubnete-jednou-provzdy-3-mgr-antonia-macingova
Pozor novinka! Kniha Zhubněte jednou provždy 3 je nejčerstvějším pokračováním bestsellerů Zhubněte jednou provždy 1-2

Úryvek z úvodu kniny Zhubněte jednou provždy 3:

„Chtěla bych nyní stručně vysvětlit, o co v mém stravování vlastně jde. Přestože to zdůrazňuji v úvodu každé své knihy, zjišťuji, že je stále mnoho žen, které hledají jen nějakou krátkodobou dietu. Sice začnou číst, ale nevydrží do konce. Takto jim, bohužel, zcela uniká podstata. Pak si stěžují, že nemají výsledky jako jejich kolegyně nebo kamarádka, nebo že po skončení 28denního detoxikačnío programu nabraly kila nazpět. A je jim to jasné – další z diet nezabrala, škoda času i námahy… Vůbec jim přitom nedošlo, že já mluvím o trvalé změně stravovacích návyků, ne o redukční dietě. A že ta kila, která se jim vrátila, jsou vlastně tzv. JOJO efekt.“
Zdroj Zhubněte jednou provždy 3, (Mgr. Antónia Mačingová)

Ukázka z knihy Zhubněte jednou provždy.

Recenze knihy Zhubněte jednou provždy.

Antónie Mačingová napsala také knihu Harmonie zdraví, krásy a vitalitySOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: