Cvičení doma: David Huf – Avon DVD Body Scuplt Trainnig

Kdysi jsem hojně navštěvovala hodiny Davida Hufa, které vedl v pražském fitcentru Factory Pro. Dokonce jsem si pod jeho vedením udělala minikurzík kickboxu. Hodiny aerobiku pod jeho vedením mě vždycky hodně bavily.

David Huf – Avon Body Sculpt Training – recenze DVD (vydavatel Avon)

S narozením syna se moje možnosti chodit cvičit dost omezily. Pak když byl trochu větší, pátrala jsem po tom, kam si jít s zacvičit, a jak jsem zjistila, omezil pro změnu svoje hodiny pro veřejnost zase David Huf, protože se věnoval svému malému synovi, který se v té době narodil.
Naplánovala jsem si svoje vlastní domácí „hodiny“ pod vlastním vedením, ale dopouštěla jsem se nedůsledností, zkracovala cvičení, vynechávala nepopulární cviky, lovila v paměti, co cvičit dál a proč … stále to nebylo ono. Nejsem ten typ, který byl na cvičení závislý a neobešla bych se bez něj, přesto můžu říct, že díky aerobiku a cvičení, byl můj život a pocity z něj vždycky o něco lepší, než v dobách, kdy to z nějakého důvodu nešlo.

DOPORUČUJEME:

TOP 8 výhod ketogenní diety. Jaké má ketodieta hlavní přínosy pro zdraví?

Přerušovaný půst (intermittent fasting) – stále populárnější metoda pro hubnutí a zdraví

Před druhým těhotenstvím s dcerou jsem si oblíbila power yogu a zařekla se, že jakmile to půjde tak začnu. Bohužel rozvrh hodin v nejbližším fitcentru mi opět udělal čáru přes rozpočet – jeho doba se kryla s dobou, kdy jsem musela pro syna do školky.

Jaké bylo moje překvapení, když jsem letos asi před měsícem dostala do ruky DVD s Davidem Hufem, které vytvořil v limitované edici pro Avon. Stalo se tak v době, kdy jsem už opravdu zoufale potřebovala pravidelné a důsledné cvičení, sice se blížily letní možnosti (kolo, běhání, výlety), jenže jsem tušila, že mě půlroční kojenec (moje druhé dítě – dcera) zase tak moc nikam nepustí.

Již jsem podle tohoto DVD několikrát cvičila, a musím říct, že je jako šité pro mě. Jedná se o intenzivní práci na problémových partiích, které u mě ochably zejména z důvodu těhotenství – záda, zadek, boky, břicho a pánevní dno. DVD je možné pouštět jako celek, nebo po rozfázovat jednotlivých kapitolách, což umožňuje přeskupování, vynechávání nebo návrat k dynamické části cvičení i mezi posilováním.

Cvičením podle DVD jsem nikdy nedůvěřovala a intenzivnímu posilování s velkým počtem opakování také moc ne, v tomto případě mám však pocit, že cvičím a ani moc „nedřu“, necítím se vyčerpaná a unavená. Zřejmě je to proto, že David neopakuje jeden cvik do úmoru, ale spíše cviky prokládá a zařazuje nenápadné i v průběhu cvičení, nikoliv pouze na konec. Jedná se o koncepci a promyšlenost, která mému cvičení chyběla.

Jediná nevýhoda DVD je, že je dá se říct nesehnatelné. U Avonu se nedá samostatně koupit, a v tuto chvíli bohužel pouze po aukcích a inzerátech na internetu od lidí, kteří ho dostali jako dárek k zakoupeným Avon výrobkům v minulé kampani a nepotřebují ho. Až ho někde objevím, pár jich skoupím, rozhodla jsem se totiž, že podaruji svoje aktivní kamarádky na mateřské, které řeší podobné problémy jako já – jak dosáhnout maximálních výsledků a bezva životního pocitu v minimálním čase, nešidit rodinu a děti dojížděním na hodiny aerobiku přes celé město ve večerních hodinách.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: