Cvičení doma

Cvičení doma by mohlo být nejsnadnějším a nejpohodlnějším způsobem jak se dlouhodobě udržet fit. Není to však tak jednoduché, jak se zdá. Naplánovat si cvičební plán a skutečně ho dodržet bývá alfou a omegou tohoto způsobu utužování fyzické kondice. Často máme veškeré teoretické znalosti, k čemuž přispívá rozvinutá informační společnost a internet zejména, bohužel právě ono „dodržení“ plánu je potom záležitostí našich emocí, především motivace a vůle.

Jaké zásady vám ve vašem cvičení doma pomohou?

1. Motivace hudbou. Na jízdu na rotoped nebo jiné aerobní cvičení si pusťte hudbu 120-140 bpm, nebo si pořiďte DVD.

2. Nevynechávejte cvičení z malicherných důvodů, vážným důvodem je především nemoc. Pokud nemáte čas, odcvičte zkrácenou verzi.

3. Velké plány. Dávejte si realistické cíle, takové které skutečne budete schopní dodržet a nebudete s tím mít velký problém.

4. Necvičte jen doma. Pokuste se neomezovat jen na domácí aktivity, pro většinu z vás může být realizovatelná také častější rychlá chůze nebo kolo.

5. Pitný režim. Pokud dodržujete pitný režim, vydržíte cvičit o něco déle a s menší únavou.

6. Relaxace a protažení. Kvůli posílení emoční stránky vaší osobnosti a tedy i motivace nezapomínejte občas relaxovat a po každém cvičení se důkladně protáhněte.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: