Cvičení po porodu

Vážené maminky, které hledáte radu jak naložit se cvičením po porodu! Začněte zvolna a cvičení příliš neodkládejte.Doma s miminkem se moc neproběhnete a kila se pak lehko hromadí. Navíc také kojení představuje energetický výdej, který vás může podnítit k tomu, že jíte o něco víc než je nuté. Nedostatek energie z nevyspání z nočního vstávání k péči o potomka pak můžete také nevhodně dohánět zvýšením příjmu.

Dodržte šestinedělí a pak hurá na to! Obvykle se začíná velmi jednoduchými cviky na aktivizaci svalů pánevního dna. Maminky po císařském řezu mohou cvičit také, s šikmými a přímými břišními svaly začnou však až 3-4 měsíce po porodu. Pak už pokračujte podle svých pocitů, nic nepřehánějte, ale alespoň 30 min. si každý den na cvičení najděte a vytrvejte. Je to dlouhodobá investice do sebe sama, která se vám vrátí. Určitě nic nezkazíte, pokud si zvolíte nějaký propracovaný systém cvičení například cvičení pilates.

Přebytečného tuku vás zbaví dlouhé procházky s kočárkem. Pokud by se vám to zdálo málo, můžete chodit v rychlejším tempu, nebo později zařadit jízdu na rotopedu – alespoň 12 minut denně. Přidávám odkaz na velmi srozumitelné rady – cvičení po porodu – od Olgy Šípkové. Jsou to důsledné rady z praxe, které Vás budou stát pouze 15-20 minut času denně. S těmito posilovacími a protahovacími cviky začněte. Rozhodně fungují!SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: