Holistické masáže na suchu nebo ve vodě

Klasickou masáž si dokáže představit každý. Většina sportujících lidí tuto relaxační techniku využívá pro kompenzační a rehabilitační cíle. Někteří z vás možná vědí, že existují i různé alternativní druhy masáží a technik práce s tělem. U holistických masáží se jedná o masáže, které neřeší jen fyzickou stránku, ale pracují s komplexním holistickým přístupem k člověku. K těmto technikám patří třeba shiatsu, thajská masáž, watsu, reiki, kraniosakrální biodynamika a další harmonizační metody.

Holistické masáže pro nalezení harmonie

Jednoho dne se můžete dostat do situace, kdy jste na světě opravdu nespokojení. Můžete mít chronické potíže: fyzické, psychické, emocionální… Pomoc léků je jen dočasná, v případě těla se bolesti i po cvičení a klasické masáži vracejí, svaly opět tuhnou. Vaší psychiku může zatěžovat neopodstatněný strach, neschopnost dosahovat osobních cílů nebo jiné problémy, které se opakují jak v zacykleném filmu. Svět kolem vás netiká podle vaší hudby, chybí vám koncentrace, k vyřešení zásadního a někdy i banálního problému schází podstatný klid mysli. A to všechno přesto, nebo právě proto, že děláte naprosté maximum pro ovládnutí událostí kolem vás. Příčiny mohou být různé – špatně zpracovaný stres, problémy v mezilidských vztazích, odmítání některých svých částí, potlačování nevhodných emocí, přehnané obavy nebo závislost. Nevyvážené okamžiky jsou přirozená součást našeho bytí. Uvědomit si a přijmout situaci i sebe sama v těchto nepříznivých situacích může být odrazovým můstkem k nalezení smysluplného východiska.

Během holistické masáže můžete dosáhnout stavu zvýšeného vnímání, které vám umožní navázat ztracený kontakt se sebou a odkrýt příčinu problémů ať už na plně vědomé úrovni nebo jen jako určité vnitřní uvědomění. Holistická masáž příznivě ovlivňuje celkový energetický systém člověka a pomáhá mu najít integritu. Jak v rámci fyzických částí těla tak v rámci celé vaší bytosti.V duchovní rovině přispívá k pochopení nevyřešených konfliktů uvnitř sebe sama a hlubším spojení se sebou. Na citové uvolňuje stres, odbourává úzkost, pomáhá uvolnit zablokované emoce. Na fyzické pomáhá tělu obnovit přirozené proudění energie a ztracenou rovnováhu.

Z pohledu klienta se holistická masáž nijak zásadně neliší od klasické. Nevyžaduje speciální průpravu nebo zkušenost. Není na škodu mít ssebou pohodlné oblečení – některé druhy holistických masáží se neprovádějí na holém těle ale přes oděv, někdy můžete být i přikryti dekou. Postup vždy záleží na masérovi a vašem aktuálnímu stavu, náladě. Většinou začíná krátkým pohovorem, potom pokračuje samotnou „masáží“. K relaxačnímu a uvolňujícímu efektu pomáhají techniky, které masér volí na základě vlastního odhadu vašich aktuálních potřeb nebo toho, co si sami přejete. Může jít o dialog, masážní hmaty, přikládání rukou, jednoduche specialni cviky, práci se zvukem, barvami, kameny nebo aromaterapii. Klíčovou roli hraje osoba maséra a prostor kde pracuje. Měl by to být především upřímný a senzitivní průvodce který ve vás přirozeně vzbuzuje pocit klidu, důvěry a bezpečí.

Článek vznikl ve spolupráci s Petrem Eklem web: masaze.tvx.czSOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: