Kalanetika

Kalanetika je způsob života, který vám pomůže posílit tělo, mysl i ducha a obohatí váš život. Kalanetikou nazýváme dvoufázový trénink, kterým zdokonalíte všechny své dovednosti. Poklud běháte, plavete nebo tančíte, kalanetika vám zaručí, že budete běhat, plavat i tančit lépe. Pokud zpíváte, kalanetika vám zlepší hlas a posílí plíce. Pokud jste unavená a ve stresu, kalanetika vám vrátí energii do života. Mnoho lidí zjistilo, že kalanetika funguje i tam, kde jiné cvičební programy selhaly. Kalanetikia je naučila postupovat vlastním tempem a nic nekritizovala. Každý nepatrný krok vpřed byl důvodem k oslavě.

Jak kalanetika působí

Kalanetika je převratné cvičení, které modeluje a posiluje tělo. Cviky se skládají z jemných drobných pohybů. Nepůsobí přílišným tlakem na klouby, vyhýbá se prudkým trhavým pohybům. Rozdíl oproti jiným způsobům cvičení objevíte již v prvních minutách a po několika krátkých hodinách uvidíte první pozitivní výsledky.

Nejdůležitější aspekt kalanetiky, který se velmi obtížně vysvětluje někomu, kdo toto báječné cvičení nikdy nezkusil, je způsob protažení. Většina lidí se domnívá, že svaly, které chceme posílit, musíme napnout. Kalanetika vás naučí, jak svaly uvolnit, abyste je mohla posílit.

Pokud cvičíte kalanetiku, jistě víte, že se snažíme vytvořit velmi klidné cvičební prostředí. Především musíte pochopit, jak mylné je tvrzení: když to nebolí, nemá to smysl. K tomu, abyste byla silnější, nemusíte trpět. Cvičencům kalanetiky se nedovoluje negativistický přístup ani soutěživost. Na kalanetice se nikdo nepředvádí v nejnovějším dresu ani sportovní obuvi, protože ke cvičení kalanetiky nic z toho nepotřebuje. Mnoho žen přichází na kalanetiku poté, co nezvládly frenetické tempo aerobiku, co byly poníženy přístupem drzých cvičitelek nebo zraněny příliš intenzivním cvičením. Na první hodinu se přichází ve vytahaných tričkách a teplácích, protože většina z nich nesnáší pohled na svoje vlastní tělo. Jakmile však vidí první výsledky – které se dostaví téměř okamžitě – z ničeho nic se objeví v novém dresu a s novým elánem.

Jsme tak zvyklé kritizovat svoje těla a shazovat samy sebe za to, jak vypadáme, že nás musí kalanetika naučit přestat o sobě pochybovat a zlepšit si sebevědomí. Kalanetika vás naučí naslouchat svému tělu a cvičit svým vlastním tempem. Brzy získáte respekt vůči vlastnímu tělu. Tím, že vaše tělo sílí, naučíte se lépe pohybovat. Naučíte se vnímat. Může to být nesmírně posilující zkušenost pro ty z vás, které celý život podléhaly obavám a pochybnostem o vlastních schopnostech.SOUVISEJÍCÍ ŠTÍTKY:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: